W USA ,,hodują” ludzkie zwłoki. Były polski policjant zdradza szczegóły ,,trupich farm” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Takich miejsc nie ma nigdzie indziej na świecie. Tylko w USA funkcjonują tzw. trupie farmy, na których znajdują się setki ludzkich zwłok.

Amerykanie wyszli z założenia, że nawet najlepsza kopia nie zastąpi oryginału. Dlatego swoich techników kryminalistyki, koronerów i prokuratorów szkolą na prawdziwych szczątkach ludzkich.

Jednym z flagowych kryminalistycznych centrów antropologicznych jest The University of Tennessee Anthropological Research Facility w Knoxville. Zwany jest ,,Body Farm”. Na leśnym terenie o powierzchni około hektara znajdują się zwłoki w różnym stopniu rozkładu. Pracownicy placówki stale je obserwują, a wyniki przekazują do ekspertów medycyny sądowej. Zwłoki do badań ludzie przekazują dobrowolnie, na podstawie spisanego przed śmiercią oświadczenia.

Taka „trupia farma” i prowadzone na niej badania bardzo przydają się potem w śledztwach. Na podstawie doświadczeń technicy, koronerzy czy prokuratorzy są w stanie precyzyjniej określić potem chociażby płeć, wiek, rasę czy wzrost odnalezionego ciała.

Zakopuje się zwłoki ludzkie, ludzi, którzy umarli naturalnie. W zależności od rodzaju gleby jest różny stopień rozkładu, który cały czas się obserwuje i kontroluje. Dlatego amerykański koroner, jeżeli znajdzie zwłoki, co do których jest domniemanie, że w danym gruncie przebywały ileś lat, jest w stanie po samych oględzinach stwierdzić domniemany wiek. Ale oni mają doświadczenie i proces badawczy od wielu dziesiątek lat, Natomiast u nas w Europie, w całej Europie, zwłoki mogą być bezczeszczone publicznie

– powiedział Dariusz Loranty, były policjant, w rozmowie z wSensie.pl.

U nas jest problem ze stwierdzeniem. Opierając się na doświadczeniu, jestem w stanie mniej więcej stwierdzić, nawet po barwie, jaki to jest wiek, ale bardzo szacunkowo. Natomiast badania tzw. węgla, rozkładu węgla w kości, określają, ile lat ma ta kość, nie precyzując, od którego momentu znalazła się w ziemi

– dodał Loranty.

(15567)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.