Pytanie o koniec UE po referendum

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

kalashnikovUniwersytet Kałasznikowa

Koncern Kałasznikow przystąpił do stworzenia „korporacyjnego” uniwersytetu, którego celem będzie kształcenie obecnej kadry jak i przyszłych pracowników. Projekt jest skierowany zwłaszcza do pracowników średniego i wyższego szczebla.

Dyrektor generalny koncernu Aleksej Kriworuczko stwierdził iż w ciągu ostatnich dwóch lat inwestycje koncernu opiewały na ponad 3 miliardy rubli. Dodał że obecna produkcja stawia na zaawansowane technologicznie i mocno skomputeryzowane systemy maszynowe. To wszystko sprawia że nawet szeregowi pracownicy muszą posiadać pewną bazę wiedzy i umiejętności. Dlatego – jak podkreśla dyrektor generalny – rozwój kapitału ludzkiego staje się jednym z priorytetów koncernu.

Niedawno przy koncernie otwarto zespół nowoczesnych laboratoriów, a także sal wykładowych, które od 2016 roku są wstanie szkolić jednocześnie do 3 tysięcy pracowników Kałasznikowa.

źródło: Izvestia.ru

Początek końca UE?! Czyli reperkusje po holenderskim referendum

Rosyjskie media szeroko rozpisywały się o wynikach Holenderskiego referendum, które dotyczyło umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE. Przypomnimy że obywatele Niderlandów zagłosowali przeciw umowie stowarzyszeniowej i to w 61%.

Rosjan jednak bardziej niż miły dla nich pstryczek w nos zadany Ukrainie, interesuje dalsza przyszłość samej UE. Podkreśla się czy wyniki w Holandii będą miały wpływ na wyniki Brytyjskiego referendum co do opuszczenia struktur UE, które odbędzie się 23 czerwca bieżącego roku.
Wiesti.ru przypominają że Holandia była jednym z państw założycielskich Wspólnot Europejskich, jednak od kilku lat jest stanowczym oponentem co do dalszego rozszerzania UE jak i jest nieprzychylnie nastawiona do pracowników z krajów Europy Środkowej jak i z niezadowoleniem patrzą na postępujący kryzys migracyjny.

źródło: Izvestia.ru

putin-telNaród z Putinem, Putin z Narodem. Czyli gorąca linia z prezydentem

Za wydarzenie tygodnia w Rosji możemy chyba jednak potraktować konferencję Władimira Putina z Rosjanami. Gorąca lini trwała 4 godziny, w czasie których głowa państwa odpowiedziała na ponad 80 pytań. W sumie linie ciągle zajmowało około 3 milionów Rosjan. Obywatele dotykali wszystkich dozwolonych sfer, od gospodarki, stosunków międzynarodowych, problemów społecznych po ułamki prywatnych spraw prezydenta.
Przygotowując się do konferencji Władimir Putin zapoznawał się z niezbędnymi informacjami proszą o pomoc ekspertów i rzeczoznawców ze swojej administracji. Pytanie mógł zadać każdy i to na każdy temat, chociaż tegoroczna konferencja miała skupić się sytuacji wewnętrznej, żeby uniknąć sytuacji z lat ubiegłych gdzie konferencje zdominowały sprawy zagraniczne.

Padały pytania o ekonomię: – Jeśli rząd mówi o jakimś wskaźniku inflacji, a ja mam rachunek ze sklepu i widzę, że płacę sumę która przewyższa i to dużo inflację to komu mam wierzyć? Sprzedawcy czy rządowi?

O rachunki gospodarstwa domowego: – Podobno teraz wszyscy w Rosji oszczędzają, a wy Władimirze Władimirowiczu?

O rząd: – Czy wygodnie jest mieć taki słaby rząd?

I pytanie o samodzierżawie: – Czy prezydentem Rosji może zostać kobieta? (pytanie od małej dziewczynki)

Podsumowując, „Gorąca linia” z prezydentem Putinem opierała się na pytaniach o ekonomii i sprawach wewnętrznych. Co podkreślają rosyjskie media po raz pierwszy nie proszono o dymisje żadnego z ministrów, a to był praktycznie coroczny zwyczaj. Dodatkowo były skargi na administrację terenową i kierowników państwowych przedsiębiorstw, ale już następnego dnie te sprawy załatwiono. Naród z Putinem, Putin z narodem.

źródło: Vesti.ru

Opracował: Bartłomiej Potocki

źródło: Centrum Obserwacji Mediów Stowarzyszenia KoLiber

(110)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.