Tak umiera Polska. Niepozorny wykres pokazuje historię umierającego narodu [FOTO]

w Infografiki/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Duża liczba dzieci i niewielka grupa osób w zaawansowanym wieku – tak powinno wyglądać społeczeństwo, by kraj miał przed sobą spokojną przyszłość. Polska piramida populacji od dekad się zmienia i nie zmierza niestety w dobrym kierunku.

Piramida umierającego narodu jest wąska na dole, czyli w przedziale dzieci i młodzieży, a szersza na samej górze, gdzie umieszcza się ludzi starszych.

W Polsce od lat najszersze miejsce piramidy przesuwa się w górę. W 1950 roku najwięcej było Polaków w przedziale wieku 10-24 lata. Jeszcze latach 60. i 70. XX wieku było podobnie. W kolejnych latach sytuacja zaczęła się powoli zmieniać. Obecnie najwięcej Polaków ma 30-34 lata. W 2020 roku najszersza będzie grupa 35-39-latków.

W kolejnych latach, jeśli nic diametralnie się nie zmieni, obecni 30-latkowie będą w 2030 roku mieli już ponad 40 lat i nadal ich będzie najwięcej w naszym społeczeństwie. Prowadzi to do tego, że w 2050 roku w Polsce będzie rekordowa ilość 65-latków i stosunkowo niewiele dzieci i młodzieży. To prowadzi do katastrofy kraju.

(8470)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. dzieci to coś pięknego ich uśmiech rywalizowanie z rodzeństwem o przytulenie przez rodzica a jak patrzę na rodziny z jednym dzieckiem to są zakładnikami swojego dziecka. (jak mi nie dasz to mp Mama mi da itp.) Po za tym dzieci jak nie posiadają rodzeństwa mają mniejsze zdolności społeczne (półsieroty = brak rodzeństwa – krzywda dla naszych dzieci) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.