Portal informacyjno-historyczny

Ukrainiec obnosił się z flagą UPA i nie widział w tym nic złego. Polak postanowił interweniować [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sytuacja polityczna i ekonomiczna spowodowała, że Ukraińcy opuszczają swój kraj w poszukiwaniu pracy. Wielu z nich przyjeżdża do Polski. Problem w tym, że niektórzy epatują symboliką, która budzi najgorsze skojarzenia…

W internecie pojawiło się nagranie, które pokazuje kierowcę ciężarówki z Tomaszowa Mazowieckiego. To Ukrainiec, który w kabinie swojego pojazdu umieścił dwie flagi. Jedna nie budzi większych kontrowersji. To flaga Ukrainy. Druga przywołuje jednak w Polsce fatalne skojarzenia. Czarno-czerwona flaga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – Banderowców.

Ukrainiec nie widzi nic złego w tym, że epatuje i prowokuje symbolem ludobójstwa dokonanego na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944. Rzezi Polaków dokonał OUN-B, na którego czele stał Stepan Bandera. Ukraińcy zamordowali wówczas około 100 tysięcy osób.

(18781)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę