Portal informacyjno-historyczny

Ukraińcy wściekli na długie kolejki na granicy z Polską. Nagrali ostrą piosenkę. Zawiera niecenzuralne treści [WIDEO +18]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kolejki na ukraińsko-polskiej granicy od wielu miesięcy są uciążliwe. Niezależnie od długości kolejki podróżni swoje muszą odstać. Na Ukrainie powstała nawet na ten temat piosenka. Zawiera niecenzuralne treści.

Grupa ,,Kurwa matj” nagrała utwór o kolejce na granicy ukraińsko-polskiej.

Utwór jest oczywiście satyryczny, ale kolejki na granicy to rzeczywistość. Internauci w komentarzach nie ukrywają, że problem jest ogromny i niezależnie od ilości aut, trzeba długo czekać na przejazd.

Ostatnio do problemy odniosło się nawet polskie Ministerstwo Finansów, które zostało zapytane o przyczyny przez Ukrinform.

W ostatnich miesiącach wzrosły kolejki na polsko-ukraińskiej granicy, czego powodem jest przede wszystkim wykorzystywanie przez obywateli Ukrainy luk w Kodeksie podatkowym, związanych z importem samochodów z UE na Ukrainę. Na podstawie ukraińskich przepisów obywatele Ukrainy, którzy posiadają zarejestrowane w Polsce samochody, muszą przekroczyć granicę raz na pięć dni. Biorąc pod uwagę skalę tego zjawiska (liczba tego typu samochodów, przekraczających granicę, rocznie wynosi 4,5 mln), wpływa to na ruch graniczny i czas oczekiwania na granicy

– poinformowało Ministerstwo Finansów. Polska strona dodała, że ostatnio znacznie wzmocniono także kontrolę. Ma to przyczynić się do wykrywania naruszeń podatkowych, elementów zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju i naruszenia przepisów w zakresie obiegu towarów i technologii o znaczeniu strategicznym.

Sytuacja na granicy ukraińsko-polskiej może być jeszcze gorsza. W czerwcu Ukraińcy otrzymają prawo wjazdu do UE bez wiz. Cały ruch może zostać zablokowany.

(5904)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę