Portal informacyjno-historyczny

Uchodźcy wpadli na nowy pomysł, jak dostać się na Wyspy. Brytyjczycy są bezradni. Francuzów to bardzo cieszy [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Imigranci bardzo chętnie trafiają do Wielkiej Brytanii. Od niedawno stosują sprawdzoną metodę przedostawania się do kraju marzeń. Brytyjskie służby są bezradne. Tym razem wykorzystują drogę morską.

Ten sposób imigranci przetestowali podczas pokonywania Morza Śródziemnego z Afryki do Włoch i Grecji. Teraz podobny manewr stosują na Kanale La Manche, a korzystają z tego przemytnicy ludzi. Uchodźcy, którzy chcą trafić do Londynu, Manchesteru czy Liverpoolu, wsiadają na kutry i są dowożeni na odległość 12 mil od brytyjskiego wybrzeża. Na tej granicy, gdzie nie sięga brytyjskie prawo, przesiadają się na łódeczki lub pontony i samodzielnie dopływają do brzegów. Taki manewr służy temu, by straż graniczna nie mogła nikogo odesłać. Wyprawa pontonem lub małą łódką w drogę powrotną to pewna śmierć. Dlatego Brytyjczycy przyjmują uchodźców, ale wiedzą jednocześnie, że tworzy to coraz większy problem.

Obserwujemy znaczne nasilenie się ruchu małych łodzi. Jeśli nie są to duże kutry i znajdują się blisko brzegu, nie mamy wyjścia – musimy ich ratować. To ruchliwa linia, którędy pływają duże statki, mogłoby dojść do wypadku

– przyznają brytyjscy funkcjonariusze.

Rząd w Londynie już zaapelował do Francji o pomoc i pilnowanie swoich granic, ale… Paryżowi taka sytuacja jest na rękę. Od dawna zmaga się z problemem, szczególnie w rejonie Calais.

(20318)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę