Uchodźcy podzielili między sobą grecką wyspę i walczą o wpływy. Policja straciła kontrolę [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na początku łączył ich wspólny cel – dotarcie do Europy. Teraz coraz częściej dochodzi do konfliktów między przedstawicielami różnych narodowości, a grecka wyspa Chios jest podzielona na strefy wpływów.

Na Chios dawno zapomniano o bezpieczeństwie, a mieszkańcy skarżą się na przebywających na wyspie uchodźców. Ostatnio jednak problem zaczął narastać. Wszystko przed konflikty wśród samych imigrantów, których początkowo łączył wspólny los.

Policja na Chios nie kryje obaw, że sytuacja wkrótce może wymknąć się spod kontroli i dojdzie do brutalnych starć. Głównymi zwaśnionymi grupami są Syryjczycy i Afgańczycy. Nieformalnie podzielili ono wyspę na obszary kontrolowane. Nawet jednak pomimo tego cały czas na Chios dochodzi do ataków. Niedawno w ruch poszły już noże oraz kamienie, a w ośrodku Vial starło się około 60 osób. Policjanci nie są w stanie zapanować nad sytuacją i zatrzymać brutalnych ataków.

Sytuację pogarsza fakt, że obóz Suda jest kontrolowany przez organizacje samorządowe i napływają do niego w sposób niekontrolowany setki młodocianych Marokańczyków i Algierczyków.

Mieszkańcy Chios obawiają się o swoje zdrowie i życie. Tym bardziej, że obozy są przepełnione, a do wyspy regularnie przybijają statki z kolejnymi uchodźcami na pokładzie. Grecy już zorganizowali demonstrację, podkreślając, że sytuacja z imigrantami na pewno przełoży się na sytuację gospodarczą wyspy, która w wielkim stopniu żyje z turystyki.

Oto kilka nagrań z wyspy Chios:

(4846)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.