Przed tym ostrzegali przeciwnicy imigracji. Niemcy właśnie poinformowali, ilu imigrantów trafi do nich na skutek łączenia rodzin

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do 300 tys. Syryjczyków i Afgańczyków czeka w kolejce na przyjazd do Niemiec – informuje dziennik Die Welt. Chcą oni dołączyć do przebywających w Niemczech członków rodzin. Oprócz tej liczby trzeba doliczyć kolejne 180 tys. uchodźców, którzy do końca 2017 roku mają złożyć wnioski o azyl.

Niemiecki dziennik przyznaje, że ktokolwiek chce dowiedzieć się, ilu uchodźców przyjeżdża danego roku, tego czeka trudne zadanie. Ministerstwo nie kwapi się do podawania danych. Tym razem jednak minister spraw wewnętrznych ogłosił, że w pierwszej połowie roku do kraju przyjechało 90.389 ubiegających się o azyl. Ta liczba ma wzrosnąć do 180 tys. na koniec roku. To wciąż daleko od rekordu – 890 tys. w 2015 roku.

Jednak to nie oznacza koniec przyjazdów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych szacuje liczbę Syryjczyków i Irakijczyków, którzy wkrótce trafią do Niemiec w ramach akcji łączenia rodzin, na 200-300 tys. Dziennik dodaje, że ta liczba nie będzie dodana do liczby uchodźców, bo te osoby nie muszą składać wniosków o azyl. Łączna liczba obcokrajowców, którzy trafią do Niemiec w tym roku, może więc sięgnąć pół miliona.

W programie „Frontal 21” na antenie ZDF podano także informację, że 3639 Syryjczyków i Irakijczyków, którzy złożyli w Niemczech wnioski o azyl, nie zostało przesłuchanych przez pracowników BAMF -informacje o nich czerpano jedynie z ankiet wypełnianych przez uchodźców.

(19862)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.