Portal informacyjno-historyczny

Trump może pomóc nam budować Międzymorze. Profesor zdradza kulisy. ,,Nie jest to zwykła wizyta. To wielka szansa dla Polski”. Oto szczegóły poufnego memorandum

w III RP/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prof. Marek Jan Chodakiewicz to uznana postać w USA. W kwietniu 2005 został przez prezydenta Busha powołany do amerykańskiej Rady Pamięci Holokaustu, a od 2008 jest kierownikiem Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies).

Jest także autorem książki ,,Intermarium: the land between the Black and Baltic Seas”, pozycji, z którą zapoznało się wiele wpływowych postaci w USA. Okazuje się, że kolejny krok w realizacji tego projektu może zostać poczyniony podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce.

Na łamach ,,Najwyższego Czasu” pisze, że nie jest to kolejna zwykła wizyta, ponieważ Trump ,,zgodził się uczestniczyć w zjeździe Międzymorza”.

Jest to bardzo poważna szansa dla RP aby dać się poznać jako przywódca państw Intermarium. I jeszcze większa szansa aby przedstawić projekt Bloku Międzymorza, który sponsorowałaby Ameryka. Pracowaliśmy nad taką szansą przez długi czas

– podkreśla Chodakiewicz, który twierdzi, że bycie największym najludniejszym i potencjalnie najbogatszym państwem regionu nie rozwiązuje sprawy. Jego zdaniem strona polska musi być merytorycznie i instytucjonalnie gotowa do swojej roli.

Chodakiewicz jest współautorem poufnego memorandum do Trumpa, pisanego, aby przekonać go do przyjazdu na szczyt w sprawie Międzymorza, które będzie „wzmocnieniem wschodniej flanki NATO.”. Dzięki czemu USA będą odciążone w tym regionie.

Kluczem jest mocniejsza współpraca gospodarcza, infrastrukturalna, energetyczna, a w końcu i polityczno-militarna w tym regionie. Na długą metę chodzi o stworzenie sojuszu północ-południe w Europie środkowo-wschodniej, który podziela wspólne wartości Cywilizacji Zachodniej. Większość z krajów regionu stawia opór ideologi multikulturalizmu, inwazji migrantów, oraz utworzenia separatystycznych enklaw niezaasymilowanej ludności.

Kolejnym argumentem dla Trumpa jest poważne traktowanie krajów tego regionu swojego uczestnictwa w NATO, co prowadzi do inwestycji w obronę.

Ponieważ Europa Zachodnia „popełnia demograficzne samobójstwo” należy wesprzeć Intermarium, gdzie patologie powodujące upadek Francji, Niemiec i innych krajów są wciąż mało zaawansowane

– pisze Chodakiewicz, który zaznacza, że wartości, którym hołduje USA, pozostaną jedynie na wschodzie Europy. Międzymorze jest ważne także w kontekście handlu transatlantyckiego.

Chodakiewicz ma nadzieję, że rząd polski stanie na wysokości zadania. Jedną szansę już zmarnował w Monachium. Polski prezydent odmówił wspólnego spotkania z Amerykanami oraz z państwami bałtyckimi. Zdaniem Chodakiewicza, ruch został odebrany jako ,,prowincjonalny egoizm narodowy”.

to był pierwszy raz od wojny w Iraku, gdy USA poprosiły RP o cokolwiek. Polska miała szanse zrobić Ameryce przysługę, ale Warszawa się wypięła na Waszyngton

– kończy.

źródło: Wolnosc24.pl

(4974)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę