Trump doprowadził lewicę do wściekłości. Przypomniał sposób amerykańskiego generała na muzułmanów. ,,Na 35 lat był spokój z radykalnym islamem”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Donald Trump na Twitterze zareagował na zamach terrorystyczny w Barcelonie. Prezydent USA przypomniał, co z muzułmanami miał zrobić przed laty jeden z amerykańskich generałów.

Trump w swoim pierwszym tweecie wyraził solidarność USA z Hiszpanią i potępił terrorystów. W drugim pokazał już swoje bardziej ostre oblicze i odniósł się do pewnego wydarzenia z przeszłości.

Sprawdźcie, co generał John Pershing zrobił z muzułmanami, których złapał. Na 35 lat był spokój z radykalnym islamem

– napisał Trump.

Prezydent miał na myśli wydarzenia z lat 1909-1913 z Filipin. Gen. Pershing był tam wówczas gubernatorem. Gdy doszło do buntu muzułmanów, miał nakazać łapanie bojowników i dokonywanie egzekucji za pomocą kul zamoczonych w krwi świń, a więc zwierząt, z którymi wyznawcy islamu nie chcą mieć nic wspólnego. Co więcej legenda głosi, że Pershing nakazał także wrzucanie resztek wieprzowiny do grobów muzułmanów. Wszystko to mieli widzieć inni, których potem wypuszczono, by opowiedzieli swoim muzułmańskim braciom, co widzieli. Ocalał podobno jeden na stu. W przebieg wydarzeń powątpiewają historycy, którzy udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że Pershing nie posuwał się takich praktyk, ale legenda zaczęła żyć własnym życiem, co znalazło odzwierciedlenie w licznych memach:

Wielu internautów wytknęło Trumpowi, że powołuje się na historię, która się nie wydarzyła. Nie oznacza to jednak, że takie sytuacje nie miały miejsca. Autorem pomysłu grzebaniem przedstawicieli muzułmańskiego ludu Moro na Filipinach ze świńskimi szczątkami nie był jednak gen. Pershing, a pułkownik Alexander Rodgers z 6. Pułku Kawalerii.

(5706)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.