Portal informacyjno-historyczny

To zdjęcie autobusu przeraziło Norwegów. ,,Nigdy nie wiesz, kto ukrywa się za burką”. Rzeczywistość okazała się… zabawna

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Norwegowie byli przerażeni autobusem komunikacji miejskiej pełen kobiet w burkach. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się okazało się, jak bardzo się pomylili.

Jedna z grup narodowców norweskich – Najpierw ojczyzna – zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie. Wywołało ono lawinę komentarzy. Wielu Norwegów zareagowało bardzo ostro.

To wygląda naprawdę strasznie. Powinno się tego zabronić. Nigdy nie wiesz, kto ukrywa się pod burką. Te kobiety mogły mieć przy sobie bomby i broń

– napisał jeden z internautów. Inny dodał, że to ,,tragedia”. Ktoś przyznał, że spodziewał się, że muzułmanie opanują jego ojczyznę, ale że nastąpi to dopiero za jakieś 30 lat.

Niewiele osób przyjrzało się jednak zamieszczonemu zdjęciu. Wystarczyło tymczasem spojrzeć na spokojnie, a rzekome kobiety w burkach okazałaby się… pustymi siedzeniami.

Wpis wielokrotnie udostępniono i komentowano. Niektórzy eksperci podkreślali potem, że są przerażeni skalą zjawiska, brakiem analizy i refleksji oraz tym, że ,,ludzie widzą to, co chcą widzieć”. Całkiem jednak możliwe, że zwyczajnie się boją i widzą to, czego nie chcieliby widzieć.

Polskim internautom przypomniał się znany dowcip o… parasolach.

źródło: Washington Post

(2894)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę