To się dzieje naprawdę! Doszło do ostrych starć między zwolennikami i przeciwnikami świętowania Bożego Narodzenia

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Kopenhadze w dzielnicy Nørrebro doszło do starć między grupą około 50-70 osób, które protestowały przeciw braku świątecznych ozdób eksponowanych na ulicach miasta, a grupą kontrdemonstrantów.

Manifestanci, którzy domagają się powrotu oświetlenia ulic lampkami czy udekorowanej choinki, napotkali na kontrmanifestację. W grupie, która próbowała utrudnić protest, byli skrajni lewacy i tzw. ,,antyfaszyści”. Zatrzymano 11 osób: jedną za atak na funkcjonariusza, pozostałe za akty wandalizmu.

Protest przeciwko niewywieszaniu świątecznych na ulicach zorganizowała organizacja Wolność, które sprzeciwia się islamizacji Danii. Jej członkowie nie wyrażają zgody na usuwanie tradycyjnych symboli z przestrzeni publicznej.

Media załamują ręce: dziwią się, że organizacja kwestionuje decyzje władz i oskarżają ją o prowokowanie starć ulicznych. Tymczasem niedekorowanie ulic jest związane z coraz silniejszą presją miejscowych muzułmanów.

Problem obchodzenia świąt jest coraz poważniejszy. PCh24.pl informuje:

Już od kilku lat duńscy muzułmanie decydują, czy i jak w niektórych miastach będzie obchodzone Boże Narodzenie. W roku 2012 mieszkańcy osiedla w miasteczku Kokkedal, gdzie muzułmanie mają większość w Radzie Miasta zdecydowali, że obchody Bożego Narodzenia w tym roku… w ogóle nie zostaną zorganizowane. Sporo pieniędzy wydano tymczasem na obchody związane z islamskimi świętami.

(18956)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.