źródło: screen Twitter

To przełomowy wyrok. Sąd USA zdecydował w głośnej sprawie tortu dla gejów. Internauci zwracają uwagę na różnicę z Polską (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tą sprawę żyły USA. Piekarz odmówił upieczenia tortu weselnego parze gejów. Batalia sądowa zakończyła się przed Sądem Najwyższym. Ten uznał, że racja jest po stronie piekarza Jacka Phillipsa.

Stosunek głosów wyniósł 7:2 na korzyść właściciela Masterpiece Cakeshop w Lakewood niedaleko Denver. Kiedy otrzymał zlecenie na tort weselny dla pary homoseksualistów, którzy chcieli w ten sposób uczcić swój ślub w Massachusetts, odmówił. Sam identyfiukuje się jako chrześcijanin, a Biblia (zarówno Stary jak i Nowy Testament) jasno mówi na temat homoseksualizmu. Stąd odmowa na gruncie przekonań religijnych. Podkreślił, że ma prawo decydować, co i komu sprzedaje, a jego praktyką biznesową nie jest dostarczanie ciast na śluby osób tej samej płci.

Sąd Najwyższy zakwestionował w ten sposób decyzję sądu stanowego w Kolorado, gdzie obowiązuje prawo antydyskryminacyjne. Środowisko LGBT obawia się teraz, że zwycięstwo strony przeciwnej przed Sądem Najwyższym może oznaczać precedens, który umożliwi traktowanie małżeństw homoseksualnych i heteroseksualnych.

Tymczasem internauci przypominają sytuację w Polsce. Adam J., pracownik łódzkiej drukarni, odmówił druku materiałów promujących treści homo-, bi- i transseksualne. Łódzki sąd prawomocnie uznał go za winnego wykroczenia z art. 138 Kw, polegającego na „umyślnej, bez uzasadnionej przyczyny, odmowie świadczenia, do którego jest obowiązany”. Zarazem sąd odstąpił od wymierzenia mu kary. Za naruszenie art. 138 Kw może grozić grzywna do 5 tys. zł.

źródło: Rzeczpospolita / Niezalezna.pl

(2068)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.