fot. Twitter

To naprawdę wydarzyło się w trakcie mszy podczas ważnej uroczystości katolickiej. Publicysta komentuje: ,,Nawet taniec na rurze nie pomoże przyciągnąć ludzi do kościoła” (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Msza odprawiona podczas tegorocznego majowego Katholikentag w Niemczech wywołała wiele kontrowersji. W Münster doszło do corocznego spotkania laikatu z całego kraju, organizowanego przez Centralny Komitet Katolików Niemieckich. Niecodzienny przebieg miała liturgia eucharystyczna. Doszło do tzw. ,,tańca liturgicznego”.

Grzegorz Górny na łamach wPolityce.pl przypomina, że to właśnie Centralny Komitet Katolików Niemieckich ostatnio opowiedział się niemal jednogłośnie za oficjalnym błogosławieniem związków jednopłciowych przez księży. W tym roku trwały rozważania, czy do Komunii należy dopuszczać protestantów. Nie brakowało również słów krytyki pod adresem władz Bawarii, które zdecydowały o wywieszaniu krzyży w budynkach publicznych.

Prawdziwum ,,ukoronowaniem” mszy był ,,taniec liturgiczny”.

Dla wielu osób było to wydarzenie skandaliczne, jednak biskupi niemieccy mieli na ten temat inne zdanie, skoro sami zgodzili się na popis czarnoskórego tancerza w trakcie liturgii eucharystycznej przez siebie celebrowanej. Tak właśnie wygląda niemiecki model duszpasterstwa, który rodzi katolików niewierzących w osobowego Boga. Nie tędy droga. Nawet taniec na rurze nie pomoże przyciągnąć ludzi do kościoła

– podsumował Górny. Oto występ:

(2426)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.