Portal informacyjno-historyczny

,,Terror z importu”. Ten raport uderza w zwolenników przyjmowania imigrantów. Czołowy niemiecki ośrodek analityczny prezentuje wnioski dalekie od poprawności politycznej

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Obrońcy przyjmowania imigrantów do tej pory podważali teorię, że liczba obcokrajowców wpływa na poziom bezpieczeństwa wewnętrznego. Niemiecki raport rzuca na sprawę nowe światło.

Jeden z największych niemieckich ośrodków analitycznych w Niemczech CESifo opublikował raport „Oddziaływanie migracji na terror – wyprodukowany na miejscu czy importowany z zagranicy” trzech niemieckich naukowców z uniwersytetów w Heidelbergu i Hanowerze. Dotyczy on związku migracji z terrorem. Wnioski z badań nie są korzystne dla zwolenników przyjmowania uchodźców. Axel Dreher, Martin Gassebner i Paul Schaudt doszukali się zależności pomiędzy liczbą cudzoziemców a częstotliwością zamachów. Oparli się na efekcie skali. Przekonują, że jest ścisły związek pomiędzy liczbą przybyszów a skalą terroru.

Badania skupione na terroryzmie z tłem imigracyjnym pokazują ścisłe związki między imigracją a terroryzmem

– czytamy w raporcie.

Trójka niemieckich profesorów na potrzeby swojego opracowania ,,Oddziaływanie migracji na terror” przebadała dane z 20 krajów przyjmujących imigrantów oraz 187 krajów pochodzenia przybyszów na przestrzeni 30 lat (od 1980 do 2010 roku). Konkluzja: o skłonności do terroryzmu nie decyduje płeć (częsty argument zwolenników imigracji, którzy wskazują, że do Europy docierają głównie mężczyźni), ale wykształcenie już tak.

im niższy poziom edukacji, tym większa podatność na terroryzm

– konkludują.

Profesor Dreher przyznał w rozmowie z ,,Dziennikiem Gazetą Prawną”, że w swoich badaniach niemieccy naukowcy doszli też do wniosku, że próby asymilacji, wprowadzanie ograniczeń np. względem ubioru czy nauka języka, się nie sprawdza, a wręcz przynosi efekty odwrotne od zamierzonych.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

(1839)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę