Portal informacyjno-historyczny

Teraz skwer, potem słynne muzeum – imienia Władysława Bartoszewskiego. Jego zwolennicy na uroczystościach utworzyli specjalny napis [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W Warszawie powstał skwerowi na warszawskiej Woli nadano imię Władysława Bartoszewskiego. Zgromadzeni ludzie trzymali kartony, które utworzyły napis ,,Warto być przyzwoitym”.

Skwer znajduje się po południowej stronie ul. Ogrodowej, na tyłach Sądu Okręgowego – między ul. Białą, a al. Jana Pawła II. Pomysł nazwania skweru imieniem Bartoszewskiego wyszedł od mieszkańców – łącznie zebrano 3 tys. podpisów. Podczas głosowania Rady Warszawy 37 radnych było za, nikt nie był przeciwko, a 13 radnych wstrzymało się od głosu – ośmiu w ogóle nie głosowało.

Na uroczystościach przemawiał m.in. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Imieniem Bartoszewskiego ma zostać także nazwane Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, którego budowa jest na ukończeniu. Z pomysłem wyszedł Paweł Machcewicz, dyrektor placówki, który ma poparcie radnych PO z Gdańska.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, jest zachwycony pomysłem.

Profesor Władysław Bartoszewski był nie tylko jednym z członków Rady Programowej tej placówki, ale, przede wszystkim, żołnierzem AK, powstańcem warszawskim, więźniem Auschwitz, a po wojnie opozycjonistą. Jako minister spraw zagranicznych zrobił wiele dla polsko-niemieckiego pojednania

– wyliczał zasługi Bartoszewskiego.

(471)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Aż przykro patrzeć! i smutek serce ściska, Jak nasza Polska przez post komunistów! przez żydokomunę! tarzana w błocie jest haniebnie ! ile lat upłynie jeszcze? zanim naród to zrozumie! że to nie nasi bohaterowie! tylko żydo niemieccy! antypolscy! tych narodów bohaterowie!.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę