Portal informacyjno-historyczny

Tego Niemcy nie przewidzieli? Rekordowy wzrost liczby beneficjentów socjalu i niemieckie państwo opiekuńcze trzeszczy w szwach

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przybywający do Europy imigranci rzadko decydują się na podjęcie pracy. Ich celem są kraje, w których mogą liczyć na wielką pomoc socjalną, np. Niemcy. Rosnąca lawinowo uchodźców, którzy nie zamierzają znaleźć zatrudnienia i chcą żyć z zasiłków mocno zagraża całemu systemowi.

Według najnowszych danych Bundesagentur für Arbeit, w Niemczech w ciągu roku liczba niepochodzących z Europy odbiorców pieniędzy z systemu Hartz IV (zabezpieczenie społeczne osób bez zatrudnienia, którego głównym zamierzeniem jest wdrażanie do pracy, osób będących długotrwale bezrobotnych, podniesieniu ich szans i polepszeniu opieki poprzez Agencje Pracy) wzrosła aż o 400 tysięcy osób, czyli aż o 132 procent! W sumie w systemie zasiłków zarejestrowanych jest prawie 700 tysięcy osób spoza Starego Kontynentu (698.872). Najwięcej z Syrii (466.000, wzrost o 220 procent), Iraku (96.000, wzrost o 64,7 procent) i Afganistanu (52.300, wzrost o 46,4 procent).

Taka liczba poważnie zagraża systemowi zasiłków. Przybywający do Niemiec uchodźcy chętnie korzystają z finansowych możliwości i nie zamierzają podejmować pracy, bo z tego, co otrzymują z Hartz IV i innych zapomóg, mogą bardzo wygodnie żyć. Niemiecka Agencja Pracy bije na alarm: bezrobocie w Niemczech zaczyna lawinowo rosnąć, więc coraz więcej pieniędzy z budżetu musi iść na zasiłki.

źródło: Die Welt

(4146)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę