Tego nie da się zatrzymać? Islam już niedługo wyprze chrześcijaństwo. Oto najnowsze prognozy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Chrześcijaństwo nadal jest religią, do której przyznaje się najwięcej ludzi na świecie. Jego pozycja jest jednak zagrożona, bowiem w ekspresowym tempie przybywa wyznawców islamu. Ma na to wpływ przede wszystkim przyrost naturalny.

Amerykański ośrodek badań Pew Research Center na podstawie spisów powszechnych z latch 2010-2015 opracował raport dotyczący związku demografii z religią. Wnioski są jednoznaczne. Chrześcijanie oddają pozycję lidera muzułmanom.

Jeszcze dwa lata temu sytuacja wydawała się korzystna dla chrześcijaństwa. Od 2015 roku tendencja zaczęła się jednak odwracać, a przyrost naturalny wśród wyznawców islamu rośnie w błyskawicznym tempie. Według raportu już w 2035 roku muzułmanki urodzą o milion dzieci więcej niż chrześcijanki. Za tym idą oczywiście zmiany w układzie sił religii na świecie. Przewaga chrześcijaństwa z każdym rokiem będzie topniała.

Eksperci szacują, że chrześcijaństwo ma duże szanse, by palmę pierwszeństwa utrzymać do około 2060 roku. Wówczas wśród wszystkich ludzi ma być 31,8 procent chrześcijan, 31,1 procent wyznawców islamu, 14,5 procent hindusów, 4,8 procent buddystów i 12,5 procent ateistów.

(3158)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.