Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / screen Youtube

Takiego głosu w obronie Polski jeszcze nie było. Dwaj izraelscy uczeni demaskują intencje tych, którzy rzucali najcięższe oskarżenia. Polscy internauci im dziękują: ,,Polska Was kocha”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W ,,Jerusalem Post” ukazał się artykuł autorstwa dwóch politologów, którzy popisowo punktują ostatnie ataki na Polskę, nazywając oskarżanie jej o Holokaust ,,odrażającym”. Ich zdaniem, zarzuty są podyktowane politycznym oportunizmem.

Michael Kochin i Efraim Podoksik z Uniwersytetu w Tel Awiwie i Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie podkreślają, że poczuli się zobligowani do zdystansowania się od nieodpowiedzialnych wypowiedzi polityków, publikując oświadczenie.

Wyjaśniają, że piszą też, aby uporządkować historię w obliczu oskarżeń o Holokaust wysuwanych przez prominentnych izraelskich polityków. Dlatego zwracają uwagę, że to Polska padła ofiarą agresji jako pierwsza, polskie państwo przestało istnieć, a społeczeństwo zostało poddane eksterminacji.

Mimo to naród polski nigdy nie pogodził się z agresją, odważnie walcząc przeciwko inwazji i występując przeciwko okupantom

– przypominają o historycznej prawdzie, dodając, że polski rząd na uchodźstwie ostrzegał świat o trwającej zagładzie Żydów. Wspominają, że wśród kolaborantów byli zarówno chrześcijanie jak i polscy Żydzi, którzy pomagali w ludobójstwie, ale…

Totalitarne represje czynią z niektórych zwykłych ludzi bohaterów, ale też innych zmieniają w drani i ludzi słabych

Nie usprawiedliwia to jednak ostatnich ataków izraelskich polityków na Polskę, co Podkosik i Kochin określają mianem ,,odrażających”. Ich zdaniem prowadzi to do zatarcia różnicy między winnymi a ofiarami. Zastrzegają, że Polsce nie powinno się udzielać lekcji demokracji.

Nie powinniśmy pozwalać politycznemu oportunizmowi naruszać tej przyjaźni

– podkreślają, zwracając uwagę na dobre relacje między Polską i Izraelem.

W komentarzach na stronie Jerusalem Post pojawiło się wiele pochlebnych opinii z podziękowaniami. Najwyżej oceniany brzmiał:

Poland Loves You Guys

źródło: Jerusalem Post

(12461)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę