Portal informacyjno-historyczny

,,Takie widoki tylko w Polsce”. Andrzej Duda zaskoczył wszystkich. Najpierw słowami, a potem zachowaniem innym od tego, z jakiego pamiętamy jego poprzedników [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Andrzej Duda po raz kolejny pokazał, że chce być prezydentem, który dba o historię i ją szanuje, a także jest blisko bieżących spraw i ludzi. 

1 sierpnia, podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Andrzej Duda wielokrotnie w swoim przemówieniu zwracał się do powstańców. Przywoływał rozmowy z nimi i podkreślał, że wszyscy bez wyjątku uważają, że warto było rzucić się na Niemców w 1944 roku.

Wie pan co, Panie Prezydencie, dla tej Polski, teraz, to było warto!

– prezydent zacytował słowa gen. Janusza Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa”, z którym rozmawiał wcześniej.

Dodał, że inny powstaniec przyznał, że przeżył piekło, ale po chwili z uśmiechem na ustach i dumą w głosie przedstawił Andrzejowi Dudzie swoją prawnuczkę.

Było warto! Zapewniam Was o tym i chylę czoła przed Wami, tak jak Wy chyliliście czoła przed powstańcami styczniowymi w II Rzeczypospolitej, a oni chylili czoła przed powstańcami kościuszkowskimi i listopadowymi. Było warto! Bo nie jest przegrane powstanie, które w efekcie prowadzi do wolnej Polski. A do takiej one doprowadziły

– stwierdził Duda.

Płomienne przemówienie Andrzeja Dudy, pełne odniesień do historii i nawiązań do współczesności, zostało gorąco przyjęte przez gości uroczystości.

To przemówienie PAD jest tak bardzo dobre, że trudno o nim cokolwiek napisać. Prezydent Andrzej Duda wyłuskał patriotyzm w czystej postaci i jeszcze odniósł go do współczesności. Platforma Obywatelska też tego próbowała, ale jakoś im nie wyszło. Chylę czoło przed naszymi Bohaterami, bo Pan Prezydent powiedział to w taki sposób, że z wielką przyjemnością pod tym się podpisuję

– napisał dziennikarz Artur Stelmasiak.

Krzysztof Stanowski komentował:

Kilka godzin później Andrzej Duda stał już nie na mównicy, ale wśród mieszkańców Warszawy podczas koncertu pieśni powstańczych ,,(Nie)zakazane piosenki”. Prezydent ze wszystkimi, którzy pojawili się, by uhonorować powstańców i zamanifestować swój patriotyzm, śpiewał m.in. ,,Pałacyk Michla”. Prezydent świętował wspólnie z warszawiakami, co ujęło wielu internautów.

Miło wypatrzeć pana Prezydenta w tłumie Warszawiaków. Takie widoki są możliwe tylko w Polsce

– pisał jeden z internautów.

(27708)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę