Portal informacyjno-historyczny

Tak polskie F-16 przechwyciły rosyjskie samoloty, w tym z ministrem obrony Rosji na pokładzie [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Doszło do incydentu doszło z udziałem polskich i rosyjskich samolotów. Polskie F-16 w służbie NATO przechwyciły maszyny Rosji. W jednej z nich znajdował się rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.

Trzy rosyjskie samoloty: dwa Su-27 i Tu-154 wleciały nad wody neutralne Morza Bałtyckiego. Kiedy do polskich pilotów dotarła wiadomość, że maszyny zbliżają się do granicy państw bałtyckich, w powietrze wzbiły się nasze F-16, by zbadać sprawę.

Samoloty nie identyfikowały się lub nie reagowały na kontrolę ruchu lotniczego

– poinformował przedstawiciel NATO.

Zgodnie z procedurami polskie samoloty przechwyciły rosyjskie. Rosyjskie media przestawiają jednak inną wersję. Ich zdaniem gdy jeden z F-16 zbliżył się do samolotu ministra obrony, to między nie wleciał Su-27 i odstraszył Polaków swoim uzbrojeniem. Z nagrania, którego dokonali dziennikarze obecni na pokładzie Tu-154, wynika jednak, że prawdziwa jest polska wersja zdarzeń. Rosjanie tradycyjnie obwiniają NATO i USA.

Loty nad Bałtykiem wzdłuż granic Rosji mają pokazać, że NATO aktywnie interesuje się sytuacją w naszych siłach zbrojnych, próbują wyjaśnić rejony skoncentrowania wojsk rosyjskich, aktywności lotnictwa i floty. Teraz to już taka standardowa praca wywiadowcza, którą przeprowadzają. Oczywiście, jest skierowana przeciwko Rosji. To, że częściej dochodzi do incydentów w powietrzu, związanych ze zbliżeniem rosyjskich i amerykańskich samolotów, a szczególnie ostatni incydent ze zbliżeniem do samolotu Szojgu, pokazuje, że wysyła się nieprzyjacielski sygnał dla rosyjskiego dowództwa

– powiedział na antenie prokremlowskiego radia Sputnik ekspert Centrum Dziennikarstwa Wojskowo-Politycznego Borys Rożyn

Ostatecznie okazało się, że Szojgu leciał w obstawie do Kaliningradu, gdzie prowadził posiedzenie kolegium resortu wojskowego poświęcone kwestiom bezpieczeństwa na zachodnim kierunku strategicznym

(3964)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę