Portal informacyjno-historyczny

Tak każą manipulować informacjami. Oto lista zakazanych słów. Dziennikarze dostali instrukcje, jak je zastąpić [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jedna z największych agencji prasowych świata Associated Press cenzuruje swoich dziennikarzy. Niektóre słowa znalazły się na liście zakazanych, a w specjalnym przewodniku pojawiła się instrukcja, jak je zastąpić.

Dziennikarzom AP nie wolno w swoich tekstach używać takich słów, jak: terrorysta, islamista, a nawet migrant – poinformowała na antenie Fox News, dziennikarka Rachel Alexander. Według instrukcji mają je zastępować wyrazami, które są mniej nacechowane emocjonalnie. I tak imigrantów powinno określać jako ,,ludzi, którzy starają się o wejście do Europy”. Tzw. ,,Stylebook 2017″ Associated Press zaleca także, by słowa ,,terrorysta” i ,,islamista” zastępować zwrotami ,,bojownik”, ,,samotny wilk” lub ,,napastnik”. Ani słowa o islamie.

Negatywnie nacechowane słowo „uchodźcy” czy „migranci” należy zastępować „ludzie usiłujący dostać się do Europy”.

Z kolei w przypadku działaczy organizacji pro-life sytuacja jest odwrotna i w tym przypadku pojawia się negatywnie nacechowany przedrostek ,,anty”, bowiem mają być nazywani ,,antyaborcjonistami”.

Agencja AP zatrudnia ponad 4 tysiące ludzi w 240 biurach. Zaopatruje w wiadomości ponad 6 tysięcy stacji radiowych i telewizyjnych oraz 1700 gazet w USA. Poza Stanami Zjednoczonymi ma około 8,5 tysiąca klientów. Wiadomości agencji tłumaczone są na pięć języków: hiszpański, niemiecki, francuski, niderlandzki i szwedzki.

(1158)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę