Portal informacyjno-historyczny

fot. screen Facebook / wolna domena

Tak Guy Verhofstadt ,,uczcił” rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Skandaliczny wpis oburzył wszystkich

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Guy Verhofstadt, przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w PE, wybrał wyjątkowo mało fortunny moment na dyskusję o ,,polskim faszyzmie”. Jego wczorajszy wpis opublikowany akurat w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wywołał wściekłość internautów.

Verhofstadt podzielił się z internautami analizą Madeleine Albright, która jego zdaniem przypomina Europie o ryzyku powrotu do ciemnych momentów przeszłości w… Nie, wcale nie chodzi o Niemcy, które rozpętały II wojnę światową. Zdaniem Verhofstadta, ten powrót jest możliwy w Polsce i na Węgrzech.

Faszyzm to nie jest ideologia ani lewicowa, ani prawicowa czy też centrowa, ale raczej podejście do przejęcia i konsolidacji władzy przez jednostkę lub partię, która twierdzi, że działa w imię narodu lub grupy

– cytował Verhofstadt, który przy okazji powoływał się na potrzebę trwania przy europejskich wartościach demokracji, wolności i tolerancji.

Belg wybrał wyjątkowo mało trafny moment na dzielenie się swoimi przemyśleniami. Zamieszczanie fotografii Adolfa Hitlera i pisanie o powrocie Polski do rzekomych ciemnych momentów z historii to policzek dla powstańców, którzy ginęli z rąk niemieckich narodowych socjalistów.

W komentarzach przypominano Belgowi o Legionie Walońskim i Flandryjskim, ochotniczych jednostkach, które stanowiły część SS. Ale polityk jest odporny na takie argumenty i nie potrafi uszanować nawet tak wyjątkowych dat w historii Polski jak 1 sierpnia…

(9555)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Proszę wybaczyć,ale nie mogę się powstrzymać.Ty pierdolony degeneracie! Ufff,trochę ulżyło.

  2. Panowie,po co bić w ścianę głowa skorodo barna ta mowa. On jedzie do następnych wyborów na tych saniach faszyzmu bo nic innego jego zdaniem go nie wypromuje bardziej niż te bzdety. Jakby jednak baran do sądu pozwać i go tam przepytac z tych bzdetów toby morde w kubeł wsadził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę