Tajemnicza śmierć, o której szef MSW mówił: „To nie wypadek”. I jak Tomasz Sekielski zrezygnował z nakręcenia reportażu w obliczu faktów [wideo]

w III RP/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze
Tomasz Sekielski (na pierwszym planie)
Tomasz Sekielski (na pierwszym planie)

[…] tefauenowska szkoła „dziennikarstwa” zapełniła polską rzeczywistość kreaturami, które dla kariery sprzedadzą własnego ojca i matkę, to ja wyraźnie się od tego odcinam – ja jestem dziennikarzem i nie zamierzam wstydzić się swojej profesji.

„Stajnia Waltera” zaczęła jednak prątkować, infekować inne media. Oto niedawno w telewizji publicznej zalągł się Tomasz Sekielski (jeśli nie najznaczniejszy, to na pewno najobszerniejszy wyrób TVN) , zalągł się tam i nawet udaje dziennikarza. A jak udaje, posłuchajcie:

Przyszło mu raz do głowy, aby zrobić materiał na temat tajemniczej śmierci szefa i założyciela Ośrodka Studiów Wschodnich – Marka Karpa. Wysłał nawet terminującą u niego (takie nadejszły czasy) młodą dziennikarkę do przyjaciół Karpa. Nagrała kilka obszernych wywiadów i miała skontaktować się z najbliższymi współpracownikami pana Marka – Markiem Cichockim i Bartłomiejem Sienkiewiczem, byłym i obecnym ministrem spraw wewnętrznych. Obaj kiedyś przysięgli, ze sprawę śmierci swojego dawnego pryncypała wyjaśnią do spodu. Przyrzekli i… skrewili.

Nie w tym jednak rzecz. Firma Sekielskiego (dojąca TVP bez litości) wynajęła krakowska kawiarnię „Jama Michalika” i przeprowadziła tam kilkugodzinny wywiad z jednym z przyjaciół Karpa. Młoda terminatorka wystarała się nawet o wywiad z byłym ministrem spraw wewnętrznych Krzysztofem Kozłowskim. Kozłowski, ciężko już w tym czasie chory, udzielił ostatniego chyba wywiadu w swoim życiu. W czasie rozmowy z młodą dziennikarką stwierdził:

[quote]– Śmierć Marka Karpa nie była wypadkiem! – uwaga takie słowa padły z ust nieskorego przecież do ulegania teoriom spiskowym i znanego przeciwnika lustracji Krzysztofa Kozłowskiego.[/quote]

Młoda dziennikarka przywiozła swój materiał do szefa – Tomasza Skielskiego – i… okazało się, że nie ma tematu. Sekielski nagle utracił zainteresowanie okolicznościami śmierci byłego szefa OSW.

Oficjalnie stwierdził ponoć, że nic nowego w tej sprawie się nie dowiedział. Czyli ewentualne zmuszenie do spowiedzi Sienkiewicza i Cichockiego nie jest żadnym tematem, a Krzysztof Kozłowski niedwuznacznie sugerujący drugie dno samochodowego wypadku pana Karpa, to właściwie nudy na pudy. Tak panie Sekielski?

Marek Karp
Marek Karp

Czy też może ktoś zagroził ekscelencji „Panu Dziennikarzowi Sekielskiemu”, że lekko przykręci śrubkę w niewymownej, jak będzie władał roztrzęsione rączki w nie swoje sprawy?

[quote]Tak to praktyka rodem z telewizji matki została, przez pana Sekielskiego, przeniesiona do telewizji publicznej. O ile jednak TVN jest telewizją prywatną (otoczenia Jerzego Urbana) i pretensje można mieć jedynie o źródła kapitału i podszywanie się tej stacji pod dziennikarstwo, to już w przypadku TVP sprawa staje się poważniejsza. Tu żaden nieudany prezes Braun nie jest właścicielem (obecnie co najwyżej okupantem), to dobro wspólne.[/quote]

Wszyscy więc – drodzy czytelnicy – możecie zapytać Tomasza Sekielskiego dlaczego – jak oparzony – wyjął swe dłonie ze sprawy niewyjaśnionej śmierci Marka Karpa.

Witold Gadowski na portalu Stefczyk.info

Dowiedz się więcej o tajemniczych okolicznościach śmierci Marka Karpa:

(125)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.