Tajemnice CIA ujrzały światło dzienne. Wikileaks opublikowało informacje potwierdzające spiskowe teorie

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W sieci pojawiły się dokumenty upublicznione przez Wikileaks, w których znalazły się informacje o metodach i narzędziach umożliwiających hakowanie urządzeń elektronicznych, z czego miał korzystać CIA.

Wikileaks utrzymuje, że dokumenty pochodzą z centrum wywiadu cybernetycznego. Edward Snowden, który właśnie zapoznaje się z informacjami, podaje, że wyglądają one na autentyczne.

To naprawdę wielka sprawa

– podkreśla były pracownik CIA, który ujawnił na łamach prasy kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów NSA, co opisane zostało przez prasę jako największy wyciek danych informacji w historii USA.

Seria dokumentów nosi nazwę Vault 7. Jest mowa o cyberbroni CIA, czyli złośliwym oprogramowaniu, mogącym zainfekować systemy operacyjne Windows, Android, iOS, OSX oraz Linux, a nawet zwykłe routery. Jeden z zespołów CIA – Mobile Devices Branch miał opracować kilkanaście metod ataków na smartfony. Po zhakowaniu urządzenia CIA było w stanie zebrać dane geolokalizacyjne użytkownika urządzenia, uzyskać dostęp do tego co mówi i pisze, czy też przejąć kontrolę nad wbudowanym mikrofonem i kamerą.

Dzięki Weeping Angel, czyli specjalnemu oprogramowaniu, pracownicy CIA wspólnie z agentami brytyjskich służb MI5 mogli uruchomić telewizor bez wiedzy użytkownika, a następnie rejestrować dźwięki z otoczenia. W sferze zainteresować służb były systemy elektroniczne w autach i sposoby na ich przejęcie.

(1855)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.