Ta podwyżka „”zadośćuczyni trudom życia codziennego emerytów i rencistów”, czyli 25 złotych dla emerytów vs wydatki polskiego rządu. Emeryt musiałby oszczędzać 40 miesięcy na obiad w „Sowa i Przyjaciele”…

w Humor


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

tuskDonald Tusk zapowiedział, że w minimalny wzrost rent i emerytur w 2015 r. wyniesie 36 zł. Należy dodać, że to kwota brutto (netto to ok. 25 zł), a emeryci, którzy zechcieliby za tę podwyżkę zjeść obiad w restauracji Sowa i Przyjaciele, musieliby oszczędzać 40 miesięcy.

Jak zaznaczył Tusk, Dodatkowe pieniądze „zadośćuczynią trudom życia codziennego emerytów i rencistów”. Premier zaznaczył, że wsparcie jest istotnie „za małe, ale istotne”. Internauci nie zostawili na premierze suchej nitki. Oto kilka przykładów:

tusk3

tusk2

Do żartów internautów możemy dodać wypowiedź samego premiera:

(61)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. W 2013 roku państwo wydało około 240 000 000 000 zł netto na emerytury i renty. Oznacza to, że państwo dało emerytom i rencistom podnad tysiąc razy więcej pieniędzy, niż suma wszystkich kwot na omawianym obrazku.

    Ludzie, błagam, opamiętajcie się. Są pewne granice podatności na manipulację liczbami. Nawet moj kaloryfer się na to nie nabrał, nie mowiąc o zaprzyjaźnionym chomiku syryjskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.