Portal informacyjno-historyczny

W Szwecji oskarżonym udaje się uniknąć kary za gwałt. Sąd orzeka, że cierpią na seksomnię

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak donosi korespondentka Rzeczpospolitej Anna Nowacka-Isaksson, w Szwecji coraz częściej sprawcy gwałtów są uniewinniani, ponieważ cierpią na zespół Morfeusza, czyli seksomnię.

Twarde liczby mówią wprost: coraz więcej osób oskarżonych o gwałt jako swoją obronę przedstawia właśnie zespół Morfeusza. W przebadanych 18 przypadkach 10 oskarżonym udało się uniknąć kary, tłumacząc swój czyn seksomnią. Innymi słowy, sąd uznawał, że popełniali przestępstwo we śnie i nie byli w stanie się kontrolować.

Niektóre przypadki są szczególnie drastyczne. Jeden z uniewinnionych mężczyzn powyżej 50. roku życia zgwałcił 13-latkę, która zaszła w ciążę. Został jednak uniewinniony, ponieważ sąd uznał, że cierpi na seksomnię, czyli ,,działał we śnie”.

Takie orzeczenia budzą liczne kontrowersje. Niektórzy eksperci dostrzegają, że żaden z uniewinnionych nie był somnabulikiem, a w kilku przypadkach osoby były nietrzeźwe.

W podobny sposób doszło do uniewinnienia już osób łamiących przepisy drogowe i podejrzanych o pobicie. Za każdym razem twierdziły, że działały we śnie.

więcej w Rzeczpospolitej

(1595)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę