Szwecja chciałaby deportować 17 tys. imigrantów. Ale… nie może. Ten sam absurdalny problem, jaki mają Niemcy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szwecja w tym roku deportowała ponad 3 tys. imigrantów. W kolejce czeka 17 tys. kolejnych. Problem w tym, że większość… rozpłynęła się w powietrzu.

Ich wnioski azylowe odrzucono, zgodnie więc ze szwedzkim prawem powinni zostać deportowani, jeśli nie chcą opuścić kraju z własnej woli. Do tego jednak się nie kwapią, poza tym policja nie może… ich namierzyć.

Dotąd negatywnie rozpatrzono 17 tys. wniosków o azyl. Tymczasem 12 tys. osób, których wnioski odrzucono, zniknęło. Z pozostałymi 5 tysiącami też jest problem, ponieważ sytuacja w krajach, z których przybywają sytuacja jest niestabilna. Dodatkowo ich ojczyste kraje nie chcą przyjąć ich z powrotem. Bywają również duże trudności z ustaleniem ich prawdziwej tożsamości. Jednak nieporównywanie trudniejsza sytuacja jest z 12 tys., których po prostu nie ma.

Problem znikających imigrantów dotknął także Niemcy. Liczby są szokujące. W zeszłym roku niemieccy urzędnicy ogłosili, że nie wiedzą, gdzie znajduje się 13 proc. z miliona imigrantów – co oznacza ponad 130 tysięcy osób. Obecnie ministerstwo bezładnie rozkłada ręce, pytane o co ósmą osobę skierowaną do ośrodka dla uchodźców.

(4630)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.