Portal informacyjno-historyczny

Szokujące zdjęcie niemieckiego opiniotwórczego tygodnika. Sugeruje ono, że Kaczyński i inni nielubiani przez lewicę przywódcy to… naziści

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Renomowany niemiecki tygodnik Der Spiegel w najnowszym numerze tekst Auf der Kippe (Na krawędzi) zobrazował poniższym obrazkiem. Widzimy tam Marine Le Pen, Viktora Orbana, Nigela Farage’a oraz Jarosława Kaczyńskiego wystylizowanych na ss-manów.

Wszyscy mają charakterystyczne mundury, na przedramieniu każdego z nich prezentuje się swastyka. Kaczyński również na szyi ma krzyż stylizowany na swastykę. Swastyki także wymalowane są na butach maszerujących równym krokiem polityków.

Całości dopełnia portret Donalda Trumpa – kontekst sugeruje czytelnikowi, że chodzi o nowego Adolfa Hitlera.

Cały artykuł jest utrzymany w tonie, który świetnie znamy: ubolewanie nad brunatnym zagrożeniem, które zawisło nad Europą, a właściwie Unią Europejską w jej obecnym kształcie.

Rysunek jest prawdopodobnie autorstwa brytyjskiego rysownika Kay’a Mara. Powyższe zdjęcie zostało zapewne zrobione przed brytyjskim Sądem Najwyższym, gdzie protestowali zwolennicy pozostania w Unii.

(2805)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę