Portal informacyjno-historyczny

Szokujące najnowsze odkrycia zespołu prof. Szwagrzyka. ,,Nie wiem jak to opisać! To wszystko jest tak straszne…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Specjaliści z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN ujawnili w kwaterze 45N na Cmentarzu Bródnowskim kolejne cztery szkielety ludzkie, oraz jedną pustą jamę grobową.

Specjaliści z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, kierowanego przez wiceprezesa Instytutu prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadzą drugi etap prac ekshumacyjnych w kwaterze 45N Cmentarza Bródnowskiego w Warszawie. Poszukują szczątków więźniów straconych w 1946 roku w więzieniu przy ul. 11 Listopada na warszawskiej Pradze.  Odkryli już kilka ludzkich szkieletów. Mogą to być ofiary zbrodni komunistycznych. Znaleźli także ryngraf z Matką Boską. Prace potrwają do 8 kwietnia.

Przedstawiciele Wojskowego Biura Historycznego również pojawili się na cmentarzu bródnowskim, gdzie pof. Szwagrzyk z zespołem naukowców z IPN dokonuje kolejnych po „Łączce” ekshumacji ofiar komunistów.

Pochówków, choć to słowo nie oddaje sposobu w jaki kaci z UB traktowali ciała swoich ofiar, dokonywano tutaj w okresie montowania na ziemiach polskich władzy sowieckiej. Nie wiemy więc, czy są to Żołnierze Wyklęci, czy inni wrogowie ludu pracującego miast i wsi. Wiemy jednak, że są to ofiary władzy ludowej chowani w płytkich grobach w miejscu wówczas odosobnionym, oddalonym od czynnych części cmentarza

– czytamy w relacji.

Dowiadujemy się, że pogrzebani to głównie ludzie młodzi. Niektóre szkielety, jak można zobaczyć, zachowały się w całości, inne mocno zniekształciły korzenie rosnących drzew.

Świadomość wagi i powagi tej pracy udziela się wszystkim. Nie sposób do końca zachować spokoju, wobec dopowiedzianych w domyśle losów tych jeszcze bezimiennych ofiar…

– czytamy w relacji.

Prof. Cenckiewicz podsumował krótko:

Nie wiem jak to opisać! To wszystko jest tak straszne, ale dzięki prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi zamordowani przez najeźdźców Polacy wracają do nas i przestają być anonimowi. Bezgraniczny szacunek Krzysztofie i Anna Szeląg!

Oto zdjęcia:

(19560)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę