Portal informacyjno-historyczny

Szef FBI radzi: Zasłaniajcie kamery w komputerach taśmą

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dyrektor FBI James Comey ostrzegł użytkowników komputerów. Jego zdaniem ze względów bezpieczeństwa należy zakleić taśmą kamerę komputera, z którego korzystamy.

Na konferencji Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie dyrektor FBI James Comey wyjaśniał, że takie postępowanie powinno być rutynowe – tak jak zamykanie drzwi na noc lub włączanie alarmu w domu. Dzięki temu unikniemy bycia podglądanym lub rejestrowanym. Jego zdaniem, to jedna z „sensownych rzeczy”, które należy robić.

Comey mówił o tym już w kwietniu, ale jego zalecenie wywołało tylko rozbawienie w mediach społecznościowych. Sam szef FBI twierdzi, że widział to u kogoś mądrzejszego od siebie. Specjaliści twierdzą, że hakerzy potrafią przejąć kamerę w dowolnym komputerze podłączonym do sieci. Służby wywiadowcze USA również mają takie narzędzia.

Zauważono także, że w podobny sposób postępuje Mark Zuckerberg.

(10185)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę