Szczyt hipokryzji: Niemcy przestrzegają przed… niekontrolowaną imigracją z Polski

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemcy są jednym z krajów, które najmocniej przyczyniły się do napływu nielegalnych imigrantów do Europy. Uchodźcy z Afryki zalewają Stary Kontynent, ale Niemcy biją na alarm gdzie indziej. Boją się… konsekwencji Karty Polaka.

Dziennik ,,Die Welt” zainteresował się dokumentem i przestrzegł swoich czytelników, że ,,kontrowersyjna Karta Polaka” może w dłuższej perspektywie oznaczać niekontrolowany przypływ migrantów ze Wschodu Europy.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy Karta Polaka może okazać się furtką dla Ukraińców i Białorusinów do tego, by spełnić marzenia o lepszym życiu w Unii Europejskiej. Przestrzegają, że dokument przyspiesza wszystkie procesy – od zdobycia stałego pobytu do uzyskania obywatelstwa, które otwiera drogę do swobodnego przemieszania się i pracowania w UE.

To dla Niemiec oznaczać może niekontrolowany przypływ migrantów

– przestrzega ,,Die Welt” i dodaje, że Niemcy są wymarzonym kierunkiem szczególnie dla Ukraińców.

Co prawda Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że uprawnionych do ubiegania się o Kartkę Polaka jest milion osób, ale Niemcy alarmują, że o dokument może starać się właściwie każdy. Jak informują polskie korzenie nie są wymagane, wystarczy zaświadczenie z polskiego stowarzyszenia kulturalnego.

Dziennik nie ukrywa, że od 2008 roku polski MSZ wystawił ponad 200 tys. Kart Polaka. Zdaniem ,,Die Welt” stoi za tym chłodna kalkulacja Polski, która by utrzymać wyniki gospodarze, potrzebuje nowej siły roboczej.

Polska kusi dodatkowymi świadczeniami, pomocą w szukaniu mieszkania i bezpłatnymi kursami edukacyjnymi

– dodaje ,,Die Welt”, ale podkreśla, że przybysze ze Wschodu mogą nie zatrzymać się nad Wisłą i ruszyć dalej.

(3242)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.