Syryjczyk wymyślił nietypowy sposób na dotarcie do Niemiec – postanowił zostać… Polakiem [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

7 sierpnia na lotnisku w Krakowie-Balicach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Syrii, który w Polsce przedstawił do kontroli dokument należący do innej osoby, a wcześniej posłużył się podrobionym polskim dowodem osobistym, aby opuścić Grecję. Syryjczyk usiłował dostać się do Niemiec.

Cudzoziemiec przyleciał do Polski lotem czarterowym z Grecji i kiedy na terenie terminalu ogólnodostępnego lotniska został wytypowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do kontroli legalności pobytu, okazał kartę osoby aplikującej o przyznanie ochrony międzynarodowej (International Protection Applicant Card), wydaną przez władze Grecji. Ponieważ okazało się, że dokument ten stracił ważność, funkcjonariusze przeprowadzili dalsze czynności kontrolne. W ich wyniku ustalili, że przedstawiony dokument należy do innej osoby, a cudzoziemiec posiada przy sobie własny syryjski paszport oraz dowód osobisty i nigdy nie starał się w Grecji o ochronę międzynarodową, a – co więcej – w bieliźnie osobistej ma ukryty podrobiony na wzór oryginalnego polski dowód osobisty, na podstawie którego, jak przyznał, odprawił się na lotnisku w Grecji.

Obywatel Syrii oświadczył, że opuścił ojczyznę rok temu i udał się do Turcji. Stamtąd nielegalnie autobusem przekroczył granicę z Grecją, a następnie udał się do portu morskiego Pireus w Atenach, skąd dopłynął na wyspę Rodos. Tam wsiadł do samolotu, którym przyleciał do Polski. Ostatecznym celem cudzoziemca miały być Niemcy, gdzie chciał złożyć wniosek o przyznanie ochrony międzynarodowej. Obywatel Syrii przyznał, iż za zorganizowanie tej podróży zapłacił na terenie Turcji nieznanym osobom 8 500 euro.

Wobec cudzoziemca została orzeczona kara 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz kara grzywny. Dodatkowo cudzoziemiec będzie musiał pokryć koszty postępowania.

Ponadto, w związku z nielegalnym przekroczeniem polskiej granicy państwowej oraz bezprawnym przebywaniem na terytorium RP, Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do opuszczenia terytorium Polski.

źródło: Straż Graniczna

(2303)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.