Portal informacyjno-historyczny

Świat zszokowany. Nikt jeszcze nie posunął się tak daleko. Oto co zrobiła artystka z psami. Celem… hybryda człowieka i psa [WIDEO+18]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Artyści sięgają po coraz bardziej wymyślne sposoby, aby przyciągnąć uwagę szerokiej publiczności. Znajdują akceptację u jurorów, którzy doceniają ich ,,sztukę”. Tak było z Mają Smrekar, która na festiwalu w Linzu przeprowadziła dziwaczny eksperyment.

Nagrodzona prestiżowym odznaczenie dla artystów „Golden Nica” na festiwalu Ars Electronica w Linzu Słowenka poddała się stymulacji piersi, aby mogła karmić własnym mlekiem małego psa. Użyta także komórki psa, aby zapłodnić swoją komórkę jajową metodą przypominającą in vitro. Nie użyto jednak spermy psa, ale komórki tłuszczowej.

Mimo szokujących szczegółów jurorzy wyróżnili artystkę, pisząc, że co prawa jej praca może na pierwszy rzut oka szokować, ale należy unikać niebezpiecznych uproszczeń przy jej komentowaniu, bo projekt rozwijany były przez trzy lata. Praca ma mieć przesłanie biologiczno-polityczne i wywoła szeroką dyskusję.

W internecie dostępny jest film z pracy konkursowej, na którym karmi psy własną piersią i śpi nago wraz z nimi.

Kobieta tłumaczy, że chciała zbadać instrumentalizację kobiecego ciała i karmienia piersią.

Najwięcej sensacji wzbudziła jednak ostatnia część ,,”ARTE_mis”, czyli połączenie „materiałów komórkowych dwóch gatunków mięsożernych”, czyli człowieka i psa. Zdaniem artystki ,,komórka hybrydowa jest potencjalnym scenariuszem życia, które ma większe szanse przeżycie na Ziemi w ruinach kapitalizmu”.

źródło: Metro.co.uk / Rzeczpospolita

(15557)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę