Portal informacyjno-historyczny

,,Stałam przed plutonem egzekucyjnym. Za dwie sekundy miała paść salwa”. Uratowana uczestniczka Powstania Warszawskiego opowiada o dramatycznych chwilach jej życia i cudownym zrządzeniu losu [WIDEO]

w II wojna światowa

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Miałam wtedy osiem lat. Doskonale pamiętam to, co się działo. To były tragiczne, bardzo silne przeżycia – mówiła na antenie TVP Info Jadwiga Łukasik, która cudem przeżyła Rzeź Woli.

Jako ośmiolatka zapamiętała niektóre sceny na całe życie.

Niemiec złapał dziecko, to była dziewczynka, miała może dwa lata, z loczkami. Wrzucił ją do płonącego domu. Mężczyzna, który był z dzieckiem, rzucił się na niego. Zaczęła się bójka. Niestety Niemiec był silniejszy i uzbrojony. Wystrzelił w ojca dziewczynki cały magazynek. Zamarłyśmy

– wspomina. Równie dramatycznie brzmi jej własna historia:

Rzeź Woli: ciężarna kobieta przeżyła egzekucję, ale jej trójka dzieci zginęła. Wkrótce potem urodziła syna…

(1812)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę