Soros przyznaje, jak przyglądał się z bliska dramatowi tysięcy rodaków wysyłanych na śmierć. ,,Nie mam żadnych wyrzutów sumienia” [WIDEO]

w II wojna światowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Oto fragment wywiadu z Georgem Sorosem. Podczas rozmowy miliarder przyznaje, że nie ma żadnych wyrzutów sumienia, kiedy tysiące rodaków było wysyłanych do obozów śmierci, a on obserwował, kiedy odbierano im dorobek życia.

Kiedy Niemcy okupowali Budapeszt w 1944 roku, ojciec Sorosa był poważanym prawnikiem. Aby uratować syna, wyrobił mu fałszywe papiery i ten dzięki temu uchodził za chrześcijanina. Znalazł się pod opieką człowieka, który brał udział w konfiskowaniu mienia Żydów, którzy byli masowo rabowani, a później wysyłani na śmierć. Mały Soros z bliska przyglądał się, jak wyglądał straszliwy proceder.

Przyznaje, że to wtedy wykuwał się jego charakter. Ale twierdzi, że nie czuje żadnych wyrzutów sumienia. Mówi, że jako dziecko nie widział związku między odbieraniem mienia a późniejszym losem Żydów. – Gdybym to nie ja tam był, ktoś inny odbierałby to mienie – przyznaje wprost Soros, który podkreśla, że pełnił tylko rolę obserwatora.

(10157)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.