Za te słowa Ziemkiewicza o homoseksualistach do redakcji napisało 13 oburzonych organizacji. Świetna odpowiedź

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na łamach Interii opublikowany został artykuł ,,Tęczowe pękniecie” Rafała Ziemkiewicza. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Redakcja otrzymała list podpisany przez 13 organizacji, które wyrażają swoje oburzenie.

Ziemkiewicz opisuje ostatnie rewelacje Krystiana Legierskiego, który ogłosił, że w dzieciństwie był molestowany przez księdza.

Działacz LGBT zdradza, że 30 lat temu „był molestowany przez księdza”

To kolejne wyznanie sławnego homoseksualisty, z którego wynika, że homoseksualistą został, ponieważ za młodu został skrzywdzony. […] jeśli się zastanowić, to niszczy ono zupełnie oficjalną homonarrację

– pisze.

Podkreśla, że oficjalna narracja środowisk homoseksualnych o genezie homoseksualizmu, ,,sponsorowana górami europejskich i sorosowych pieniędzy, zawsze była w sprzeczności z wiedzą medyczną”.

Seksuologia […] stosunkowo niewielką rolę w ich ukształtowaniu przypisuje czynnikom genetycznym. Mówi raczej, choć to dziś politycznie niepoprawne, o zwichrowaniu popędu, do którego dochodzi w okresie dojrzewania. Właśnie pod wpływem gwałtu, homoseksualnego uwiedzenia, rodzinnych patologii etc.

– pisze Ziemkiewicz.

Publicysta zwraca uwagę na sprzeczność w działaniach ruchów hoomoseksualnych. Głoszą one, że

homoseksualizm nie jest wyborem, tylko cechą wrodzoną, jednocześnie prowadzą wielkie kampanie na rzecz prawa do samodzielnego wyboru własnej „orientacji” i „tożsamości płciowej”, a przeciwko narzucaniu tego „wyboru” przez rodziców i wychowanie

Jego zdaniem ma to fundamentalne znaczenie.

jeśli homoseksualizm jest skutkiem krzywdy, na przykład takiej, jaka spotkała Legierskiego czy Jacykowa, to obowiązkiem państwa jest zadbać o ochronę dzieci przed pederastią. […] trzeba chronić ludzi, zwłaszcza młodych, przed „promocją homoseksualizmu”

Powyższymi słowami poczuły się dotknięte następujące organizacje: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Fundacja Trans-fuzja, Magazyn LGBT „Replika”, Partia Zieloni, Stowarzyszenie Bez!miar, Stowarzyszenie Grupa Stonewall, Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Kultura Równości, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności, Stowarzyszenie Projekt: Polska Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita, Stowarzyszenie Queerowy Maj

Ich zdaniem zdanie Ziemkiewicza na temat kształtowania się orientacji psychoseksualnej ,,są niezgodne z wiedzą medyczną, choć na takową powołuje się autor”.

Ich zdaniem:

Współcześnie naukowcy dopatrują się przyczyn rozwoju orientacji seksualnej – zarówno hetero, bi jak i homoseksualnej – w czynnikach biologicznych (w tym genetycznych i hormonalnych), psychologicznych oraz społecznych.

Najwyższe zaniepokojenie budzi sformułowanie Ziemkiewicza:

„obowiązkiem państwa jest zadbać o ochronę dzieci przed pederastią”

Nie podobają im się takie stwierdzenia jak:

lobby starych pederastów

Oskarżają i portal, i publicystę o to, że ,,przyczynia się do dyskryminacji osób homoseksualnych”.

Redaktor naczelny Interia.pl, Krzysztof Fijałek, odniósł się do zarzutów. Przypomniał, że

,,bez wolności słowa demokracja nie istnieje […] W naturze społeczeństwa otwartego leży różnorodność przekonań i nieustanna potrzeba kwestionowania nie tylko akceptowalnych w danym okresie prawd, ale także samych prób nakłaniania społeczeństw i jednostek do przyjmowania określonych schematów myślenia. Z tego dążenia wynika postęp nauki, objawiający się w dziejach ludzkości krytycznym weryfikowaniem stanu wiedzy. Historia cywilizacji pełna jest dzięki temu imponujących osiągnięć intelektualnych, jak i odrzuconych dogmatów i teorii”.

Powołał się na przykłady Orwella i Einsteina, którzy podkreślali wolność wypowiedzi jako podstawę rozwoju społeczeństwa, a także przytoczył słynne zdanie:

“Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale aż do śmierci będę bronił prawa do ich wygłaszania”

Wolność wyrażania swoich poglądów gwarantuje także konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej w art. 54

Próba wymuszania na mediach – czy to przez państwo lub polityków, czy przez organizacje wyznaniowe lub grupy interesów – posługiwania się jedynie akceptowalnymi zestawami pojęć stanowi przejaw zakusów ograniczających wolność prasy

– podkreśla.

Ograniczenie wolności słowa jest przedsionkiem tyranii

– podsumowuje.

źródło: Interia / fot. Blogpress.pl / Wikipedia

(12007)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.