Portal informacyjno-historyczny

Te słowa prezydenckiego doradcy o Żydach, Holokauście i antypolonizmie wywołały prawdziwą burzę. Został zaatakowany przez prawnika z Izraela. Jego odpowiedź była jeszcze ostrzejsza

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz w rozmowie z ,,Polska The Times” przyznał, że antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu. Jego wypowiedź stała się powodem wielu ostrych komentarzy, również ze strony oponentów z Izraela.

Niektórzy tłumaczą, że brutalne rozprawianie się z Palestyńczykami, czy Hezbollahem to także forma odreagowywania. Powtarzanie samym sobie: już nigdy nie pójdziemy jak owce na rzeź. Holokaust poza wszystkim to również potworne upokorzenie – że nie walczyli, nie stawili oporu

– mówił, wspominając o tym, że wśród Żydów byli kolaboranci i szmalcownicy. Wymienił Chaima Rumkowskiego, przywódcę getta. Twierdzi, że Izrael walczy, aby zachować monopol na Holokaust, bowiem ta swoista „religia” stała się dla tego kraju symboliczną tarczą, za pomocą której Izrael stara się budować szczególną pozycję w wielu miejscach świata.

Na pewno Izrael widzi, że Polska postrzegana w światowej opinii publicznej jako kraj, który poniósł w efekcie II wojny światowej największe, w proporcji do zasobów, straty, mogłaby coś uszczknąć z tej symbolicznej potęgi Holokaustu. Izrael przecież nie chciałby, aby nasz kraj był traktowany w roli porównywalnej ofiary wojny

– zwrócił uwagę.

Na Twitterze zaatakował to za to Arsen Ostrovsky (przedstawiający się jako międzynarodowy prawnik i analityk polityczny), który pisał:

Obsceniczne, całkowicie obraźliwe!

– podkreślił, dodając, że reakcja Izraela wynika ,,z powodu waszego wypaczenia prawdy”. Zybertowicz odpisał:

Tak, wielu Polaków było współwinnych zbrodni nazistowskich. I bardzo tego żałuję. Ale czy nie jest również prawdą, że wielu Żydów było współwinnych nazistowskich zbrodni?

Ostrovsky przypomniał liczbę zamordowanych Żydów i wypowiedź Zybertowicza nazwał próbą stworzenia teorii względności i wypaczania historii, która jest raczej nieprzyzwoita. Porównał go również do ,,trolla”, co zacytował Bartosz Węglarczyk:

Europosłanka PO Lena Kolarska-Bobińska z kolei w mało eleganckich słowach komentowała:

Zybertowicz to jednak głupek, w samym środku takiego konfliktu „chlapnął antyżydowskim tekstem” nagłaśnianym w świecie

Zybertowicz odparł:

Dama polskiej socjologii. Elegancko, za pomocą wyrafinowanej argumentacji, broni interesów RP. Ciekawe, czy w ogóle przeczytała mój wielowątkowy wywiad dla @polskathetimes

(4281)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. to musi byc glupek z bobinskiej, w samym srodku takiego konfliktu z zydami , wklada gebe do muszli klozetowej i ja szoruje, bez rekawiczek, aby nie urazic zydow. Jaki konflikt matole babski? Albo ktos sie bawi z nami w naszej piaskownicy, albo wypier…a i koniec, nikt nie roni lez. Handlu z zydami mamy tyle co na 1-go dolara, a wiec nie placz babsztylu.

  2. Więc głos Zybertowicza był obraźliwy dla żydów? A nie jest dla nich obraźliwa prawda z gett w Warszawie, Łodzi i choćby z Tarnowa? Żydzi NIGDY nie przyznają się do zbrodni na swoich współplemieńcach. NIGDY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę