Portal informacyjno-historyczny

Ślepota czy głupota? Przywódca wolnego świata opowiadał się za uregulowaniem kwestii Żydów, gdy Niemcy masowo zabijali ich w Europie.

w II wojna światowa

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W czasie II wojny światowej Niemcy podjęli decyzję o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”, co w praktyce oznaczało plany zagłady wszystkich Żydów w Europie. Prezydent USA, przywódca wolnego świata Franklin Delano Roosevelt nie zdawał sobie sprawy z losu Żydów? Sam był za tym, by wprowadzać im ograniczenia.

Polski dziennikarz i publicysta Łukasz Warzecha przypomniał na Twitterze sytuację ze szczytu w Casablance. W hotelu „Anfa” spotkali się Roosevelt, Winston Churchill i Charles de Gaule. Ich celem było ustalenie strategii aliantów na dalszą część wojny. Franklin Delano Roosevelt spotkał się też z generałem Charlesem Nogues, który był gubernatorem marokańskiego Rabatu. Panowie poruszyli kwestię Żydów w Afryce Północnej. F.D. Roosevelt nie ukrywał, że dobrym rozwiązaniem tej kwestii byłoby wprowadzenie limitów.

Wygląda na to, że Roosevelt był ślepy na to, co z Żydami w Europie robili Niemcy. Ewentualnie próbował z jakichś względów przypodobać się francuskiemu generałowi, który obawiał się, że jedynym skutkiem udziału Francji w wojnie będzie opanowanie przez Żydów wolnych zawodów na północy Afryki. Niezależnie od powodów, takie słowa nie przynosiły chwały prezydentowi USA, kreującemu się i uznawanemu za przywódcę wolnego świata.

(641)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z II wojna światowa

Idź na górę