SLD i PO, czyli wspólna koalicja na rzecz Bolesława Bieuta, honorowego obywatela miasta Szczecina. „Przestańmy odkręcać historię, oni już nie żyją!”

w Relacje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

bierut

Pytałem dzisiaj w czasie sesji, co mam powiedzieć moim dzieciom, gdy zapytają kiedyś, dlaczego szereg komunistycznych aparatczyków, w tym zbrodniarz Bierut, jest honorowymi obywatelami Szczecina? Przede mną były tylko pospuszczane głowy radnych Platformy i SLD – pisze Marek Duklanowski.

Gdy dalej zapytałem konkretnie, jakie cechy miał Bierut, żeby mógł być honorowym obywatelem miasta, przewodniczący rady odpowiedział w takim zwischenrufie: „Ludzkie!”. Inne mamy jednak wyobrażenia co do kanonu ludzkich cech.

A potem nastąpiła eksplozja argumentów przeciw „babraniu się w historii”, „zajmowaniu się niepotrzebnymi rzeczami”, „pochopnemu ocenianiu” i „niepotrzebnej dyskusji”. Jeden z platformianych młodzianów zaczął nawet coś tam bredzić o walce z bezrobociem, które przecież jego rząd z taką pieczołowitością dogląda, żeby nie spadało, a wspaniale kwitło i w ujęciu r/r rosło.

W końcu w głosowaniu, w którym w całości klub SLD i większość PO zagłosowała przeciw podjęciu dyskusji o przeglądzie tzw. honorowych obywateli Szczecina, stanowiska nie przyjęto.

[quote]Temat, zgodnie z zapowiedzią, wróci za miesiąc. Do skutku. Bo przed dziećmi wstyd![/quote]

– pisze poseł.

Nad całą sprawą ubolewa lokalna mutacja „Gazety Wyborczej”.

Rada miasta odrzuciła projekt stanowiska, które miało zapoczątkować czystkę [sic!!!] na liście honorowych obywateli.

– Przestańmy odkręcać historię! – apelował radny PO Bazyli Baran, cytowany przez „GW”. – Oni już nie żyją, dajmy sobie spokój. I nie przejmujmy się tymi szaleńcami mającymi zero zdrowego rozsądku

(51)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.