Portal informacyjno-historyczny

fot. Facebook, Adam Bielecki

Skandaliczny błąd francuskich mediów: cytują podziękowania Elisabeth Revol za ratunek, nie zamieszczając słów… o Polakach

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Z relacji francuskich mediów wynika, że Elisabeth Revol podziękowała za ratunek tylko… Pakistańczykom. Jak informuje Polskie Radio, nie zacytowały w pełni słów samej Francuzki, która wyraziła wdzięczność w stosunku do polskich himalaistów.

Francuskie media informują o podziękowaniach dla pakistańskiej armii oraz lokalnych władz za akcję ratunkową na Nanga Parbat. Podają one depeszę największej francuskiej agencji prasowej AFP, gdzie w wypowiedzi Revol brakuje wzmianki o Polakach.

W rozmowie z RMF FM autor depeszy tłumaczy, że taką właśnie wersję komunikatu, bez wzmianki o Polakach, otrzymał od rzecznika Pakistańskiego Klubu Alpejskiego. Po tym, jak o rażącym błędzie zrobiło się na głośno, na jego stronie w mediach społecznościowych pojawiła się już pełna i poprawna wypowiedź Francuzki, gdzie czytamy podziękowania za akcję ratunkową przede wszystkim polskim himalaistom.

Została ona uratowana przez Adama Bieleckiego i Denisa Urubko (asekurowali ich Jarosław Botor i Piotr Tomala). Kobietę odnaleziono na wysokości ok. 6 tys. metrów. Francuzka już jest w ojczyźnie, tymczasem Polacy utknęli w pakistańskim Skardu – do bazy pod K2 nie mogą na razie powrócić z powodu złych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiają lot śmigłowca.

(4026)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę