Skandal! Komisja: ,,HGW chce, aby jej karę zapłacili podatnicy”. Dziennikarz nie wytrzymał: zaproponował bezpośrednie rozwiązanie problemu

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie raczy stawić się przed komisją ds. reprywatyzacji. Efekt? Systematyczne kary, które są zasądzone – łącznie 12 tys. złotych. Tylko wiele wskazuje, że nie zapłaci ich z własnej kieszeni.

Jak informuje Fakt, jedna z najbardziej renomowanych kancelarii w stolicy: Kancelaria Adwokacko-Radcowska Pociej, Dobois, Kosińska-Kozak zasypuje komisję Patryka Jakiego dokumentami, w których dowodzi, że to nie Gronkiewicz-Waltz powinna płacić.

Zwrócimy się do Rady Warszawy, by zbadała wydatki miasta na obsługę prawną prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku z postępowaniem przed komisją weryfikacyjną

– zapowiedział członek komisji Sebastian Kaleta, który powiedział, że prezydent stolicy we wtorek skierowała do komisji „za pośrednictwem swoich pełnomocników” pismo stwierdzające, iż „to nie Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie pokrywała grzywny, które komisja nakłada za niestawiennictwo przed komisją (…), a kary grzywny zostaną uiszczone przez budżet Warszawy, przez wszystkich warszawiaków”.

– Jest to skandaliczne stanowisko pani prezydent. Tym bardziej bulwersujący jest fakt, że w celu przekazania tego stanowiska pani prezydent wynajęła prywatną kancelarię, za zapewne niemałe pieniądze

– skomentował.

Nie brakuje słów oburzenia w sieci. Dziennikarz Krzysztof Stanowski komentował:

Pani @hannagw, miałem różne marzenia finansowe, zaczynając od kupna Ferrari, ale największym zawsze było zrzucanie się na pani kary. Dzięki!

Pani @hannagw, a może aby uniknąć kolejnych kar z budżetu miasta należałoby przewieźć panią z ratusza na posiedzenie komisji na taczce?

(8186)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.