Portal informacyjno-historyczny

Siostry Młynarskie rozpętują medialną burzę w sprawie koncertu ku czci ich ojca w Opolu. Jest odpowiedź TVP

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

15 marca zmarł Wojciech Młynarski. Tymczasem Festiwal w Opolu był ważny w jego karierze. Dlatego media spekulowały, że Telewizja Polska postanowiła zorganizować koncert jego piosenek. Zareagowały na to córki, które wydały w sobotę specjalne oświadczenie. Okazuje się, że Telewizja już 27 kwietnia informowała, że taki koncert się nie odbędzie.

Pod pismem opublikowanym w sobotę widnieje podpis: Agata, Paulina i Jan Młynarscy. Twórcy Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego. Czytamy tam, że spadkobiercy, którzy dysponują prawami do jego utworów, nie zostali powiadomieni, że taki koncert ma się odbyć.

W związku ze zbliżającym się 54. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, z którym nasz Tata był związany przez całe swoje artystyczne życie, czujemy się w obowiązku powiadomić wielbicieli jego twórczości o tym, że o planowanym przez TVP koncercie dowiadujemy się jako ostatni, nieoficjalną drogą. Dotychczas ani Fundacja Wojciecha Młynarskiego ani żadne z nas, spadkobierców, nie zostało oficjalnie zaproszone przez TVP do rozmów na temat ewentualnego wykorzystania utworów Wojciecha Młynarskiego, do których prawami dysponujemy

– czytamy. Efekt?

Czasu do Festiwalu pozostało niewiele, pomijając więc wszystkie inne kwestie, nie wyobrażamy sobie, aby w tak krótkim terminie mógł powstać koncert spełniający wymagania zgodne z artystycznym i profesjonalnym poziomem reprezentowanym przez naszego Ojca

– deklarują, by podkreślić:

Od jego śmierci minęło zaledwie 2 miesiące. Prosimy o uszanowanie żałoby, w której pozostajemy

TVP odpowiedziała na pismo:

Oświadczenie TVP w sprawie koncertu Wojciecha Młynarskiego podczas 54. KFPP w Opolu. Telewizja Polska nie planuje koncertu upamiętniającego pamięć Wojciecha Młynarskiego podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

TVP szanuje wolę Artysty, jak i jego najbliższych, którzy byli informowani o tym telefonicznie. Również władze Opola zostały poinformowane w piśmie z 27 kwietnia, że ze względu na stanowisko rodziny „zorganizowanie pełnowymiarowego koncertu poświęconego utworom Wojciecha Młynarskiego nie jest możliwe”.

Czemu zatem służyło specjalne oświadczenie wydane przez siostry Młynarskie, jeśli były już wcześniej powiadomione, że koncert się nie odbędzie?

(9583)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę