Setki imigrantów ruszyły w kierunku Węgier. Żądają otwarcia granicy – Węgrzy mówią stanowcze nie [WIDEO]

w Wiadomości ze świata

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Setki imigrantów rozpoczęły marsz protestacyjny z Belgradu w kierunku granicy z Węgrami. Żądają, aby przepuszczono ich przez przejścia graniczne, umożliwiając dotarcie do Niemiec.

Imigranci stosują różne środki nacisku – wcześniej prowadzili w stolicy Serbii strajk głodowy. Wszystko przez to, że kraje UE nie kwapią się otwarcia granic. teraz niosą transparenty, pokazujące, że nie zależy im na jedzeniu i wodzie – chcą przejść dalej.

Uchodźcy urządzili strajk głodowy. Żądają, aby Węgrzy pozwolili im na marsz do krajów Europy Zachodniej

W niedzielnym referendum aż 98 procent obywateli Węgier opowiedziało się przeciwko przymusowym kwotom imigrantów. Niezgadzający się z wynikami mają jednak mocny argument – referendum nie jest wiążące za sprawą zbyt niskiej frekwencji (43 procent uprawnionych do głosowania).

W zeszłym roku przez Węgry przeszły tysiące imigrantów kierujących się na zachód Europy. W tym roku Węgrzy zamknęli granicę i sytuacja w Serbii staje się coraz trudniejsza…

(961)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*