Sensacyjna tajna notatka na temat Le Pena w archiwach polskiego wywiadu

w Historia Francji/Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jean-Marie Le Pen to założyciel i wieloletni przywódca Frontu Narodowego, na którego czele stoi obecnie jego córka Marine Le Pen.

Le Pen stworzył Front Narodowy już w 1972 roku. Kierował nim nieprzerwanie do 16 stycznia 2011, kiedy to został zastąpiony przez Marine.

Co ciekawe późniejszy lider prawicy we Francji był na celowniku francuskich służb od samego początku swojej kariery. Mówi o tym tajna notatka informacyjna polskiego wywiadu sporządzona na podstawie danych uzyskanych przez oficera rezydentury w Paryżu. Źródło informacji określane jest jako wiarygodne.

Czytamy tam, że Le Pen w okresie studiów na Wydziale Prawa Sorbony w latach 1952-56 znany był jako organizator prawicowych bojówek podejrzany o popełnienie osobiście kilku zabójstw na tle politycznym. Służby specjalne i ugrupowania wojskowych związanych ze skrajną prawicą i posiadających do chwili obecnej [notatka pochodzi z 1984 r. – red.] silne wpływy w instytucjach państwowych przyczyniły się w decydujący sposób do zatuszowania kryminalnej przeszłości Le Pen za cenę jego absolutnego podporządkowania się ich woli i poleceniom. Z tych powodów Le Pen od wielu lat jest powolnym narzędziem w rękach wpływowych kręgów reakcyjnych wojskowych i funkcjonariuszy służb specjalnych.

Notatka wiele mówi o sposobie oddziaływania na scenę polityczną we Francji i pokazuje, jak powstawała obecnie jedna z głównych sił politycznych…

źródło: The World of Special Operations

(4635)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.