Portal informacyjno-historyczny

Selfie, jedzenie ,,kinder-niespodzianek” w krematorium, tęcza w Auschwitz. To nagranie podbija sieć w Izraelu [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To wideo podbija sieć w Izraelu. Dwie dziewczyny odwiedzają Auschwitz-Birkenau i zachowują się, jakby trafiły do centrum handlowego. Czy nie przesadzono z czarnym humorem? Dyrektorka biblioteki Hebrajskiej w Berlinie twierdzi, że zbyt obciążone emocjami zwiedzanie miejsca kaźni może być szkodliwe.

Na nagranie widzimy robienie selfie czy jedzenie ,,kinder-niespodzianek” w krematorium. Nauczycielka, pokazana w złym świetle, bezskutecznie stara im się tłumaczyć, że to co robią, jest brakiem szacunku.

W komentarze pod nagraniem dyrektorka biblioteki Hebrajskiej w Berlinie Michal Zamir pisze że „budowania tożsamości narodowej w oparciu o bagaż emocji zafundowany nastolatkom w trakcie zrytualizowanego oglądania śmierci jest po prostu szkodliwa”. Wielu czytelników pod nagraniem na stronie artystów jest zachwyconych przekazem.

Nagranie trafiło na Forum Żydów Polskich, gdzie publikujące je Jan Gebert pisze:

Taki humor mnie nie śmieszy bo jest zbyt realistyczny – wielokrotnie widziałem nieodpowiednie zachowanie młodzieży (izraelskiej i polskiej) w obozach zagłady. Boję się też że wbrew intencjom autorów teledysk może być odbierany jako forma trywializacji Holokaustu i edukacji o nim

– pisze.

A co Wy sądzicie o teledysku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

(3025)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. lezby , glupie babsztyle nie wiedzą jak się zachować w miejscu masakry ludzi , to poprostu baloniki i pajacyki w głowie dla mnie to chamstwo i prostactwo , a te panie powinny dostać dobra lekcje histori i na koniec pytanie , a żeby twoja rodzina zgineła w tym obozie też by tak do śmiechu bylo ?? Glupie cipska !!

  2. Lewactwo,ktore wypaczkowalo z komunizmu- jego tworcami tak sie dziwnie sklada byli zydowscy „mysliciele”-wlasnie nurkuje w obszar zupelnego zdziczenia.Co na to uczeni w pismie nowojorscy rabini?Wyobrazam sobie ich wycie, gdyby czegos takiego dopuscili sie Ci,ktorzy „antysemityzm wyssali z mlekiem matki”-czyli polska mlodziez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę