Portal informacyjno-historyczny

Sędzia zażądała, żeby żona terrorysty zdjęła nikab. Nie spodziewała się takiej reakcji muzułmanki. Ale sprawiedliwość dosięgnęła wyznawczynię islamu

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W sądzie obowiązują pewne reguły i nie można ich łamać – tak uznała sędzia Audrey Bella z Nowej Południowej Walii w Australii i odmówiła wysłuchania pozwu złożonego przez jedną z żon islamskiego terrorysty Hamdiego Alqudsi’ego, który odsiaduje 8-letni wyrok za pomoc Państwu Islamskiemu. Muzułmanka, która domagała się odszkodowania za napaść, pobicie, zastraszanie i bezprawne zatrzymanie przy okazji aresztowania jej męża, nie chciała zastosować się do prośby pani sędzi.

Audrey Bella nie zgodziła się na przesłuchanie Moutii Elzahed. Mająca rozstrzygać w sprawie, pani sędzia najpierw poprosiła, a potem zażądała, żeby żona terrorysty zdjęła nikab do przesłuchania. Muzułmanka odmówiła, tłumacząc się religią. Wówczas sędzia zaproponowała, by kobieta stanęła tuż przed nią i odsłoniła twarz, a dodatkowo mężczyźni obecni na sali mieli się odwrócić. Drugą opcją było złożenie zeznania za pośrednictwem połączenia wideo. Elzahed odmówiła. W tej sytuacji Bella, nie widząc wyjścia z patowej sytuacji, zakończyła rozprawę. Okazało się, że to jednak nie koniec zamieszania na sali…

Kiedy sędzia Bella ruszyła do wyjścia, padło tradycyjne ,,Proszę wstać, sąd idzie”. Wściekła Elzahed odmówiła, oświadczając, że nie wstanie przed nikim innym niż Allah. W tej sytuacji sędzia wróciła na miejsce i… trzykrotnie wezwała kobietę do powstania i zdjęcia nikabu. Wyznawczyni islamu odmawiała, więc Bella ostrzegła ją, że za każdy brak reakcji na wezwanie zostanie ukarana. Skończyło się ostatecznie na 9 karach po 14 dni więzienia i 1100 dolarów grzywny, czyli w sumie ponad 4 miesiącach w areszcie i grzywnie w wysokości prawie 10 tysięcy dolarów. Na tym rozprawa zakończyła się definitywnie, a pozew żony terrorysty został oddalony.

Co ciekawe, teraz Elzahed zostanie wezwana do sądu w swojej sprawie – obrazy sądu. Sędzia Bell już zapowiedziała, że jeśli muzułmanka nadal będzie twardo obstawała przy swoim stanowisku, to nadal będzie konsekwentnie karana. Wymiarowi sprawiedliwości pozwala na to uchwalone we wrześniu 2016 roku nowe prawo Nowej Południowej Walii, które zaostrza kary za obrazę sądu.

(104826)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę