Sceny jak 11 września 2001. Ogromny pożar w apartamentowcu w Londynie. Przerażające relacje świadków [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tuż przed 1:00 w nocy w apartamentowcu w zachodniej części Londynu doszło do ogromnego pożaru. Jak informują media, zamieszkują go głównie muzułmanie.

To wieżowiec Grenfell Tower w West Kensington blisko Notting Hill. Znajduje się w nim 120 mieszkań. Prawdopodobny powód? Media podają, że doszło eksplozji elektrycznego urządzenia, ale informacje nie zostały potwierdzone.

Na miejscu zdarzenia pracuje 200 strażaków. BBC podaje, że do szpitala trafiło ok. 50 osób, ma być wielu rannych.

Ludzie są proszeni o opuszczenie terenu wokół wieżowca z uwagi na to, że konstrukcja może się zawalić.

RMF FM podaje, że budynek zamieszkały był przeważnie przez muzułmanów. W momencie wybuchu pożaru większość z nich przygotowywała posiłki, ponieważ trwa Ramadan i wyznawcy Mahometa nie jedzą od świtu do zmierzchu. Jak twierdzi policja, to znacznie ułatwiło ewakuację.

W mediach zaczynają pojawiać się wstrząsające relacje:

Widziałem 3-osobową rodzinę, ich mieszkanie coraz bardziej wypełniało się dymem… Podbiegli do okna, przykrywali się kocami, próbowali zaczerpnąć powietrza… Po chwili już ich nie widziałem. W górnej części budynku widziałem kobietę wołającą o pomoc. Ona się nie wydostała… I przerażający widok – kobieta, która za okno wystawiała swoje dziecko, by je uratować. Krzyczała o pomoc. Tam będą dziesiątki, jeśli nie setki zabitych

Mój kuzyn mieszka na 18. piętrze – nie mogliśmy wejść. Policja i służby kazały nam odejść – więc musieliśmy przebić się do środka, kiedy strażacy weszli do góry, by zabrać dzieci na dół. Widziałem, że jedno z tych dzieci nie mogło oddychać… Mój wuj był w środku, mój kuzyn był w środku na 18. piętrze – to była straszna chwila… Ale wyprowadziliśmy ich stamtąd – służby medyczne wzięły ich do szpitala, nie wiemy co dzieje się z nimi w tej chwili.

źródło: własne / RMF FM

(4675)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.