Są wyroki dla grupy uchodźców, którzy próbowali podpalić bezdomnego Polaka. Internauci oburzeni karą – porównują ją z wyrokami w Polsce [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jest wyrok za próbę podpalenia Polaka przez grupę uchodźców, która miała miejsce z 24 na 25 grudnia 2016 roku. Tylko jeden z nich trafi do więzienia. Polscy czytelnicy są zszokowani wysokością kary.

W Boże Narodzenie uchodźcy z Syrii i Libii próbowało podpalić bezdomnego Polaka. Jeden z nich rzucił zapaloną chusteczkę na leżącego mężczyznę. Koc i plecak Polaka zajął się ogniem, a napastnicy ani myśleli mu pomóc, tylko wskoczyli czym prędzej do nadjeżdżającego wagonu metra. Człowieka uratowali inni pasażerowie metra, dzięki czemu nic mu się nie stało.

Przed sądem oskarżeni tłumaczyli, że chcieli zrobić kawał i przestraszyć bezdomnego. Obrońca Alexander Wendt powiedział, że jego klient działał w warunkach ograniczonej poczytalności, bo był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Tymczasem prokuratura argumentuje, że 37-latek mógł umrzeć w mękach. Sprawcy działali w sposób perfidny i okrutny – to sformułowania z aktu oskarżenia.

Ostatecznie do więzienia trafi tylko główny oskarżony – na 2 lata i 9 miesięcy. Trzech innych zostało skazanych na 8 miesięcy w zawieszeniu. Dwaj inni na miesiąc trafią do zakładu dla nieletnich.

2 lata i 9 miesięcy za podpalenie człowieka?!

– nie mogą uwierzyć polscy internauci, którzy podkreślają, że kara jest zastanawiająco łagodna dla pozostałych uczestników zajścia.

Inny internauta podkreśla:

pierwszy z brzegu przykład: Łódź kilka dni temu. Bezdomny podpalił kolegę bezdomnego. Kwalifikacja czynu: usiłowanie zabójstwa. Grożąca kara: od 8 lat do dożywocia.

Jednak niemiecki sąd wiedział lepiej…

(1727)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.