Caster Semenya Caster Semenya

Rywal(ka), która pokonała Joannę Jóźwik, ma… żonę. Dziennikarze dotarli do zdjęć [ foto]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Caster Semenya (RPA), która okazała się lepsza od Polki Joanny Jóźwik w finale olimpijskim biegu na 800 metrów, ma… żonę. W serwisie społecznościowym Twitter, pojawiły się zdjęcia.

Koleżanki mają bardzo wysoki poziom testosteronu, zbliżony do męskiego, stąd ich wygląd i wyniki. Semenya jest w tym sezonie nie do pobicia i jeżeli władze światowej federacji lekkoatletycznej nic z tym nie zrobią, nie przywrócą dopuszczalnego limitu testosteronu we krwi, to wciąż będzie nie do pokonania

– mówiła m.in. o rywalce Polka.

Okazuje się, że Semnya nie tylko szybko biega, ale również prowadzi bujne życie towarzyskie. Internauci dotarli do zdjęć z jej wesela. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to nie ona była panną młodą. Biegaczka ma na sobie tradycyjny męski strój. Jej wybranka nazywa się Violet Raseboya.

Internauci już wielokrotnie kwestionowali płeć biegaczki. Zareagował na to przedstawiciel jednej z organizacji Sonke Gender Justice – Mbuyiselo Botho:

Te komentarze to odzwierciedlenie tego, jak homofobiczne jest społeczeństwo. Całe wieki zajmie to, zanim odejdziemy do takiego myślenia. Wyzwaniem, przed którym stoimy, to jak poradzić sobie z taką toksyczną mentalnością.

f1 f2 f3

(14311)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. A ja myślałem, że to kwestia zwykłej uczciwości w sporcie. Dopping chemiczny i anomalie genetyczne powinny być traktowane jednolicie – kiedyś były i jedna z naszych zawodniczek z tego tytułu straciła medale. Są różne anomalie genetyczne m.in. garnitur typu (XX)nY – stąd pytanie zasadnicze czy oprócz ciałka Barra, którego obecność jest uznawana za wystarczającą przesłankę uznania kogoś za zawodniczkę (a nie zawodnika), Semenya posiada czynny chromosom Y. Jeśli tak, powinna oddać medale, albo ścigać się z osobami XY. I nie ma to nic wspólnego z deklarowaną orientacją seksualną.

    Rzecz w tym, że nie wystarczy mieć więcej niż jeden chromosom X, żeby „być kobietą” (ergo, n-1 ciałek Barra w komórkach somatycznych). Trzeba jeszcze nie mieć żadnego chromosomu Y. Osoby posiadające chromosom Y zawsze będą produkowały więcej testosteronu od osób z garniturem XX (w przypadku chromosomu Y nie obserwuje się jego naturalnej inaktywacji) i będą wykazywały różnie nasilone drugorzędowe cechy wskazujące na interpłciowość (od „męskiej” buzi po np. właśnie brak macicy).

    Dlatego dopuszczanie takich osób do rywalizacji z osobami XX jest nieuczciwe. To nie jest kwestia tego, że Phelps ma numer bucika 56, a „zwykły” facet ma max 48. To dokładnie taki sam przypadek jak kolarz na rowerze z silniczkiem ukrytym w ramie, kontra kolarz na zwykłym rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.